in ,

Everton ve Beşiktaş, Cenk Tosun transferinde anlaştı

Beşiktaş ile Everton arasındaki Cenk Tosun görüşmeleri sonlandı ve taraflar, milli futbolcunun Premier Lig takımına transferi konusunda anlaşma sağladı.


İNGİLTERE PREMIER LİG EKİPLERİNDEN EVERTON’A TRANSFER OLDUĞU İFADE EDİLEN CENK TOSUN EŞİ ECE TOSUN İLE TATİL İÇİN GİTTİĞİ LONDRA’DAN BİR FOTOĞRAF PAYLAŞTI

İstanbul’da Everton Futbol Direktörü Steve Walsh’ın siyah beyazlı yöneticilerle yaptığı görüşmede anlaşma sağlandı.

Başkan Fikret Orman’ın Güney Afrika tatili sırasında sık sık telefonla katıldığı görüşmelerde Beşiktaş ile Everton ortak noktada buluştu.

Bu anlaşma neticesinde Everton, Cenk Tosun’un bonservis bedeli için siyah beyazlı kulübe 23 milyon euro ödeyecek. Ayrıca anlaşmaya 2 milyon euro’luk bonus ödemesi de yazıldı. Bununla birlikte Cenk Tosun’un toplam bonservis bedeli 25 milyon euro oldu.

Everton, Beşiktaş ile anlaşmasından sonra Cenk Tosun ile de anlaşma sağladı. İngiliz kulübü, Cenk Tosun ile 4,5 yıllık sözleşme imzalayacak. Milli futbolcu Premier Lig ekibinden yıllık 4 milyon euro maaş kazanacak. İki kulüp arasındaki anlaşmanın ardından kısa bir süre içinde son detaylar da sonuca bağlanacak ve 2 ya da 3 Ocak’ta transfer resmi olarak açıklanacak.
Cenk Tosun’un eşi ile İngiltere’ye gitmesinin ardından bir gelişme daha yaşandı. Cenk Tosun’un babası ve menajeri de İngiltere’ye gitti. Transferinde sona gelinen Cenk Tosun’un kısa bir süre içerisinde sağlık kontrollerinden geçmesi bekleniyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

City’nin 18 maçlık Galibiyet Serisini Bitirdiler

Kayserispor Gurbetçi Mustafa Saymak’ı İstedi