in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Faruk Koca Güven Tazeledi

Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurul’unda Başkan Faruk Koca sarı lacivertli kulübün transfer yasağının olmadığını söyledi.

ATO Congresium’da gerçekleştirilen Ankaragücü’nün Olağanüstü Genel Kurul’unda 505 delege oy kullanırken, delegelerden 504’ü Faruk Koca’nın yeniden başkan olması yönünde oy kullandı.

Genel kurula Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Ankara ilçe belediye başkanları katıldı.

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, yaptığı konuşmada, “Nisan ayında spor yasası çıktı. Bu spor yasasının getirdiği zorunluluklardan dolayı olağanüstü genel kurul yapıyoruz. Genel kurulu yapmışken seçimli yapmak istedik. Yönetim kadrosunu biraz daha güçlendirmek için bazı çalışmalar yaptık. Ankara’nın dinamiklerinden, iş dünyasından, sivil toplum kuruluşlarından Ankaragücü’ne katkı sağlamaları için teklifte bulunduk. Bu ekibin Ankaragücü’nün geleceğine ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Ankaragücü’nün transfer yasağının olmadığını ifade eden Başkan Koca, ”Yeni transferler hızla devam edecek. Sizin huzurunuzda ilan ediyorum. Bu saatten sonra Ankaragücü’nün transfer yasağı yok, transfer tahtası açıktır. 19 Mayıs Stadı’nın yapılması birinci önceliğimizdi. Şampiyonluk kutlamasını 19 Mayıs Stadı’nın yerinde yaptık. Stadın ihalesi yapıldı. 45 bin kişilik, temeli yakında atılacak. İhalesi yapıldı, şu anda şantiye kuruluyor. Kapasite 50 bine de çıkabilir. Türkiye’nin en iyi stadı, hatta dünyanın sayılı statlarından olacak.” diye konuştu.

ANKARAGÜCÜ, ANKARA’NIN EN BÜYÜK MARKASI

Genel kurula katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş da yaptığı konuşmada Ankaragücü’nün, Ankara’nın en büyük markası olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Biz yönetime geldikten sonra Ankaragücü’nde bir yönetim değişikliği olmuştu. O zaman kendileri ile yaptığım görüşmede yönetim kurulunda kim görev alırsa alsın, bizim için her kim olursa olsun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ankaragücü’nün tüzel kişiliğinin önemine değinmiştim. Başkan Koca’nın da söylediği gibi Ankaragücü, Ankara’nın en büyük markasıdır. Ankaragücü’nün mutlaka siyaset üzeri olması gerekiyor. Elbette birçok meslektaşımın da böyle baktığını biliyorum. Bizim görüşümüzde bu yönde olduğu için Ankaragücü söz konusu olunca bizim partimizde Ankara oluyor. Bütün belediye başkanları ile hep 100. yılları kutladık. Cumhuriyetin de 100. yılı geliyor. Bizim Ankaragücü’nün cumhuriyetin 100. yılında şampiyon olması gibi bir hedefinin olması gerekiyor. Bunun için de tüm Ankara’yı ayağa kaldırmamız gerekiyor.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü Yönetiminde Büyük Değişiklik

Ankaragücü’nde Yeni Bir Heyecan