in

GüldümGüldüm

Fatih Karagümrük için Şok İddia

Stat ve tesis sorununu çözmeyen Vavacars Fatih Karagümrük’ün Süper Lig’den çekilebileceği ileri sürüldü.

Şok iddiayı ortaya atan TRTspor yorumcusu Barış Yurduseven, stat ve tesis sorununu çözmeyen Karagümrük’te Başkan Süleyman Hurma’nın Karagümrük’ü ligden çekmeyi ya da devretmeyi düşündüğünü belirterek, ”Süleyman Hurma çok üzgün bir durumda” dedi.

Öte yandan yeni sezonda Süper Lig’de mücadele edecek 8 İstanbul takımından 5’inin kendi stadyumu var. Başakşehir maçlarını Fatih Terim Stadı’nda; Beşiktaş, Vodafona Park’ta; Fenerbahçe, Ülker Stadı’nda; Galatasaray, Nef Stadı’nda; Kasımpaşa ise Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynuyor.

1. Lig’de mücadele ederken Vefa Stadı’nı kullanan Fatih Karagümrük, Süper Lig kriterlerini karşılamadığı için geçen sezon TFF’den Atatürk Olimpiyat Stadı’nı kiralamış ve iç saha maçlarını burada oynamıştı. Yeni sezonda kullanacağı stat ise henüz belli değil.

VavaCars Fatih Karagümrük başkanı Süleyman Hurma, stat konusunda daha önce yaptığı açıklamada; “Kısa vadede hedefim Karagümrük’le 1-2 yıl içinde Avrupa kupalarına katılmak. Tesis ve stadyum yaparsak çok daha büyük hedeflerin peşinden koşabiliriz, Sporting gibi takımların seviyesine gelebiliriz. Tesis ve stat bizim için elzem. Bunları yapmayı başaramazsam bu işi bırakırım çünkü ben iş adamı değilim, başka bir gelirim yok. Bir gün Olimpiyat Stadı’nda, bir gün Vefa Stadı’nda bir gün Florya’da antrenman yapıyoruz. Bir çok yetkiliyle konuştuk. Spor Bakanı’ndan Allah razı olsun tesis için Arnavutköy’de bir yer belirlendi. Stat için ise henüz bir mesafe alamadık. 1926 yılında kurulan bir kulübün stadının olmaması kabul edilemez… Eğer bunu beceremezsem, kulübü bunu yapacak birilerine bırakırım. Her gün antrenmanı nerede yapacağımızı düşünüyoruz. Bu şekilde kulübü yönetmek çok zor. Bu beni çok yıpratıyor. Kaç oyuncuyu bu yüzden transfer edemedim, kaç futbolcu bu yüzden ayrılmak istedi. İstanbul’da stat yapacak büyüklükte bir arazi almamız mümkün değil, ancak devlet bunu verebilir. Diğer kulüplere yapıldığı gibi.” diye konuştu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fenerbahçe Ezgjan Alioski'yi Kiraladığını Açıkladı

Ankaragücü-Konyaspor Maçının Biletleri Satışa Çıkıyor