in

BeğendimBeğendim

Fatih Mert Ankaragücü’nün Süper Lig Şampiyonluk Kupası’nı Paylaştı

HABER: METİNER ERDEM Ankaragücü Kulübü eski başkanı Fatih Mert, başkent ekibinin Türkiye Futbol Şampiyonu olduğu 1949 yılında kazanılan kupayı paylaşarak, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvurarak bu başarının Süper Lig şampiyonluğu sayılmasını istediklerini ifade etti.

Fenerbahçe’nin 1959 öncesi kazanılan şampiyonlukların da sayılması yönünde başlattığı çalışmanın ardından Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin de TFF’ye başvuruda bulunduklarını belirten Fatih Mert, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ”O zaman bu da bizim şampiyonluk kupamız. Beştepe’de kulüp başkanı odasında duruyor. Biz de federasyona şampiyonluğumuzun ilan edilmesi için dilekçe vermiştik. Başkanlığı bıraktıktan sonra da bu konuyla ilgilendim. Faruk (Koca) Başkan ve Niyazi (Akdaş) Başkan ile görüşerek, Fenerbahçe ile birlikte tekrar 4 ay önce bir başvuru daha yapıldı.” ifadelerini kullandı.

Ankara kulüpleri, 1959 öncesi TFF tarafından düzenlenen Türkiye Futbol Birinciliği’ni Gençlerbirliği 1941 ve 1946’da iki defa, Ankaragücü 1949’da ve Ankara Demirspor 1947’de şampiyon olarak tamamlamıştı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Basketbolda Play-off Eşleşmeleri Belli Oldu

Futbolda Günün Sonuçları