in

Fenerbahçe Aradığı Sağ beki Buldu

Fenerbahçe sağ bek için Tomasz Kedziora’yı transfer listesine aldı.

Başkan Ali Koç geçtiğimiz günlerde birçok genç oyuncuyu takip ettirdiklerini açıklarken, scout ekibi ve Ersun Yanal’ın yardımcıları da lige verilen arada birçok milli maçı yerinde izlemişti.

Teknik direktör Ersun Yanal kalan 8 karşılaşmayı da kazanmayı hedeflerken bu karşılaşmalarda gelecek sezonunun iskeletini ve omurgasını oluşturmayı amaçlıyor. Takımda 13-14 isim üzerine odaklanan teknik heyet, sezon sonuyla birlikte bazı isimlerin takımdan ayrılma ihtimali göz önünde bulunduruyor.

Sözleşmesi bitecek olan isimlerin başında Şener Özbayraklı geliyor. Galatasaray ile prensip anlaşmasına vardığı iddia edilen tecrübeli futbolcu devre arasında Beşiktaş’a verilmek istense de bu transfer gerçekleşmemişti. Teknik heyet yeni sezonda sağ kanadı güçlendirmek istiyor. Bu nedenle Şener Özbayraklı’dan daha etkili bir isim üzerinde çalışmalar sürüyor.

Bu çerçevede belirlenen isimlerin başında Dinamo Kiev forması giyen Tomasz Kedziora geliyor. Polonya Milli Takımı forması da giyen 24 yaşındaki futbolcunun maçları bir süredir yakından takip ediliyor.

Kulübü ile 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunan başarılı futbolcu iki sezon önce 1,5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Lech Poznan’dan transfer edilmişti.

Tomasz Kedziora aynı zamanda orta sahanın sağ kanadında da görev yapabiliyor. Polonyalı futbolcu savunmanın yanı sıra ileri çıkışlarıyla da bir hayli etkili oluyor.

Ersun Yanal’ın istediği oyun tarzına da uyan başarılı futbolcu için girişimlerin başlatıldığı aktarıldı. Bilindiği gibi teknik patron Yanal’ın oyun planında özellikle iki bekin ileri çıkışları ve ceza sahasına sürpriz isim olarak girmesi önemli yer tutuyor.

Written by viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fenerbahçe Tüm İletişim Kanallarını Kapattı!

FIFA Dünya Sıralamasında Türkiye İki Basamak Yükseldi