in

Fenerbahçe Beko Finalde

Fenerbahçe Beko, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-off yarı final üçüncü maçında Tofaş’ı 76-71 yendi.

Böylece sarı lacivertliler yarı final serisini 3-0 yaptı ve adını finale yazdırdı.

Fenerbahçe Beko’nun finaldeki rakibi ise Galatasaray Doğa Sigorta’yı yarı final serisinde 3-0’la geçen Anadolu Efes oldu.

Mücadeleye Ali Muhammed ve Melih Mahmutoğlu’nun üçlükleriyle iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe Beko, 9-0’lık seriyle rakibine erken mola aldırdı. Mola dönüşü Kalinic, Melli ve Guduric’le sayılar bulmaya devam eden sarı lacivertliler, ev sahibi ekibin farkı eritme çabalarına da Kalinic ve Ahmet’le yanıt verdi ve ilk periyodu 25-14 Fenerbahçe Beko lehine tamamlandı.

İkinci yarıya da boyalı alanda etkili başlayan Fenerbahçe; Ahmet, Kalinic ve Sloukas’ın basketlerinin ardından Melli ve Melih’in 5-0’lık serisiyle rakibine mola aldırdı: 21-36. Mola dönüşü üstünlüğünü sürdüren Obradovic’in öğrencileri, soyunma odasına 28-42’lik skorla önde gitti.

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci yarıda hücumlarda topu iyi paylaşan Fenerbahçe Beko, farkın 10 sayıya inmesinin ardından hücumda Sinan, Kalinic ve Ali Muhammed’le vites yükseltti ve farkı 21 sayıya kadar çıkardı. Üçüncü periyot Fenerbahçe’nin 43-61’lik üstünlüğüyle tamamlandı.

Dördüncü periyodun ilk 5 dakikası 18-4 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle geçildi ve fark 4 sayıya kadar indi: 61-65.

Obradovic’in molasının ardından karşılıklı kaçan hücumların sonrasında karşılıklı sayılar ile devam eden mücadelede Mejia’nın üçlüğü farkı 1 sayıya indirdi: 66-67.

Ali Muhammed ve Melih’in basketleriyle farkı tekrar yükselten Fenerbahçe maçı 76-71 kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eda Tuğsuz Diamond League’de 2. Oldu

Afrika Uluslar Kupası'nda Süper Lig'den 17 Futbolcu