in

Fenerbahçe ve Beşiktaş Kupadan Men Edilmeliydi

Galatasaray’ın efsanevi futbolcularından Ergün Penbe, Başkent Üniversitesi Spor Bilimleri Bölümü Öğrencileri ile söyleşi yaptı.

Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ünsal Sığrı’nın da katıldığı söyleşide Ergün Penbe, UEFA Kupası Şampiyonu oldukları maçla ilgili ilginç anılar anlatırken, olaylı derbi ile ilgili gelen bir soruya cevaben, ilginç bir öneri ortaya attı.

Ergün Penbe, Futbol Federasyonu’nun, kaldığı yerden tekrar edilmesi kararı verilen olaylı derbi nedeniyle, Fenerbahçe ile Beşiktaş’ı Ziraat Türkiye Kupası’ndan men etmesi ve kupayı Akhisarspor’a vermesi gerektiğini söyledi.

Penbe, spor bilimlerinden spor yönetimi eğitimi alan öğrencilerin de kulüplerin idari anlamda yönetim kadrolarında yer almaları gerektiğini söyledi.

PENBE’DEN UEFA KUPASI ANISI

Galatasaray’ın 2000 yılında kazandığı UEFA Kupası ile ilgili ilginç bir anısını da paylaşan Ergün Penbe, geceyi heyecandan uykusuz geçirdiklerini belirterek, “Suat Kaya, sahaya çıkarken ortadaki kupaya dokundu. ‘Hayırdır uğur mu yapıyorsun’ diye sorduk… O da ‘Kupayı alamazsak bari dokunmuş olalım’ deyip hepimizi güldürdü” dedi.

ANKARAGÜCÜ RENK KATAR, GENÇLERBİRLİĞİ’NE ÜZÜLÜYORUM

Ergün Penbe, Ankaragücü’nün yerinin Süper Lig olduğunu, taraftarı ile renk katacağını belirtirken, eski takımı Gençlerbirliği’nin içinde bulunduğu durumdan üzüntü duyduğunu ve ligde kalacağını umduğunu kaydetti.

Söyleşi sonunda söz alan Başkent Üniversitesi Spor Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ünsal Sığrı, katılımından dolayı Ergün Penbe’ye teşekkürlerini sunarak, plaket hediye etti.

Söyleşiye öğretim görevlilerinden, Dr. Öğr. Üyesi Atakan Yılmaz, Dr. Öğr. Üyesi Atahan Altıntaş, Dr. Öğr. Üyesi Bengü Güven, Arş. Gör. Behlül Özdedeoğlu, Arş. Gör. Nilay Kulaksız ve Futbol Uzmanlık Öğr. Gör. Cengiz Demirel katılım gösterdi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Avantaj Real Madrid’te

Salah, Gol Atmayı Soldado’dan Öğrenmiş