in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Fenerbahçe Vites Yükseltince

Teknik direktör Jesus Ankaragücü maçından farklı olarak Başakşehir karşılaşmasına Osayi ile İsmail Yüksek değişikliği ile başladı.

İlk yarıda özellikle Lincoln Henrique ile ataklarını geliştiren Fenerbahçe bir türlü istediği pozisyonları bulamadı.

Ferdi’nin kanadını da sol kanat kadar olmasa da kullanmaya çalışan sarı-lacivertliler İrfan Can ile ataklarını geliştirme çabasında oldu. Ne yazık ki ilk devre iki takım açısından da al gülüm ver gülüm şeklinde sona erdi.

Konuk ekip Medipol Başakşehir’in bugünkü maça kadar kalesinde 3 gol görmesi sıkıntıyı arttıran bir etkendi.

Jesus’un Rossi, Pedro ve Emre değişikliği takımın havasını ve vitesini bir anda yükseltti. İrfan Can’ın ikinci yarıdaki yorgunluğu görünürken Jesus hemen müdahale etti ve kenara aldı. Rakibin kaleyi bulan ilk şutu 90+3’te gelmesi ve bunu da Altay mükemmel bir refleksle çıkarması ilginç bir olaydı. Son günlerde acımasızca eleştirilen Altay Ankaragücü maçıyla birlikte hatalarını yavaş yavaş azaltıyor. Bu çocuk iyi bir kaleci Fenerbahçe’nin kalesini yıllarca koruyacak.

Bir dikkatinizi de Ferdi’ye çekmek isterim. Bu çocuk aylardır verilen görevi en iyi şekilde yaparken sahanın en çok koşan adamı.

Hafta içi çok fazla eleştiri alan hakem Zorbay Küçük yine hatalar yaptı. Ancak Fenerbahçe kazanınca bunlar unutulacak. Yine söylemek isterim Fenerbahçe’nin bir penaltısı es geçildi. Gustavo’ya ceza alanı içindeki engelleme açık ve net bir penaltıydı. VAR bile pozisyonu görmezden geldi ve hakemi izlemek için çağırmadı.

Fenerbahçe şampiyonluk yolundaki rakiplerinden Başakşehir’i 1-0 yenerek bir adım öne geçti.

Galibiyeti Jesus’un müdahalesi ve arttırılan vites getirdi. Şimdi sırada Avrupa Ligi’nde Rennes maçı var.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiörengücü Evinde Ağır Yaralı

Futbol Sihirbazı Jesus