in

Fenerbahçe Yenilgiyi Hak Etti

Fenerbahçe diğer maçlara oranla silik bir futbol sergiledi. Teknik direktör Jesus’un rotasyonları bence takıma zarar vermeye başladı. Fenerbahçe’nin maç boyunca net bir pozisyon bulamaması bence konuşulacak tek konudur. Çünkü 13 gol kaydeden takımın pozisyon bulamaması ilginç, bir o kadar da acı verici.

Konyaspor mücadeleye Fenerbahçe’ye oranla daha iyi başladı. Özellikle kanatlardan defansın arkasına atılan toplar ve yan toplar Fenerbahçe kalesinde tehlikeli oldu. Fenerbahçe bir türlü oyuna ağırlığını koyamadı. 22. dakikada Enner Valencia’ya çıkan kırmızı kartı hiç anlamadım. Adil’in başlattığı itişmede Arda Kardeşler döndüğünde Valencia’nın ittiğini görüyor ve kırmızı kart çıkartıyor. Akıl alacak gibi değil. Demek ki yukarıdan birileri maçtan önce birilerinin kulağına bir şeyler fısıldadı. Sanırım bu fısıltı “Fenerbahçe’yi durdurun”

Sarı-lacivertlilerin 10 kişi kalmasıyla defansını öne çıkaran Konyaspor’un bu hatası arkaya atılan toplarla değerlendirilebilirdi. Ancak ilk yarıda bunu göremedik.

İkinci yarıdaki 2 değişiklikte doğruydu. Osayi ve İrfan Can’ın girmesi, Lincoln ve Emre Mor’un çıkması.

Şunu hiç bir zaman unutmayın Allah’ın adaleti yeryüzünde. 53. dakikada Adil de Osayi’ye yaptığı hareketle ikinci sarıdan kırmızı kartla oyun dışı kaldı ve sayı eşitlendi. 66. dakikada gelen gol ne Fenerbahçe’ye ne de Altay’a yakıştı. Dediğim gibi Peres ne yazık ki pimi çekilmiş bomba gibi.

Konyaspor ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golünde yardımcı hakem bayrağı kaldırmadı. Hakem ofsayt kararı verince yardımcı hakem de bayrağını kaldırdı. Türk futbolunda bundan sonrasına dikkat edin.

Konyaspor, Fenerbahçe’ye oranla daha iyi bir futbol sergileyerek maçı kazandı. Yoksa Konya ekibi de iyi bir futbol ortaya koyamadı.

Sonuçta Fenerbahçe ligdeki ilk yenilgisini aldı. Olacaktı ve 4. haftada oldu.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Futbolda Günün Sonuçları

Ömer Erdoğan İlk Antrenmanını Yaptırdı