in

Fenerbahçe’de 3 Haziran’da Yeni Bir Güneş Doğdu

 

Eski Fenerbahçe yöneticisi Yavuz Kayral, Ali Koç’un başkan seçilmesiyle birlikte başlayan yeni dönemin Fenerbahçe ve Türk sporu için çok iyi sonuçlar getireceğini söyledi.

Bengü Türk TV’de yayınlanan Spor Kulisi programında Uğur Tenekecioğlu ve Tayfun Özsoy’un sorularını yanıtlayan Kayral, Ali Koç’un çok zor bir görev üstlendiğini iddia ederek, “Fenerbahçe’nin mali durumu felaket. Aziz Yıldırım’ın açıklamasına göre 400 milyon avro borç görünüyor. Bu daha da fazla. Ayrıca, Fenerbahçe’nin gelecek on yıllık gelirlerine temlik konmuş durumda. Sayın Yıldırım, göreve geldiğinde ve sonrasında bir çok kez, kulübü aldığım borçla bırakacağım, dedi. Kendisinden böyle bir hamle bekliyorum” dedi.

Yavuz Kayral, “Yirmi yıl boyunca başkanlık yapan birisinin hiçbir şey yapmaması mümkün mü? Ancak, bir tane iş yapması yaptığı dört kötü işi ortadan kaldırır mı?” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin kötü yönetildiğini savunan Kayral, “Üç liralık adamlar beş liraya alındı. Örnek, Guiza alındı. Okçu, bilirsiniz. Ben o dönem araştırdım. Fenerbahçe dışında, isteyen tek Nantes kulübü vardı. Sordum, onlar 6 milyon avro bonservis veriyordu. Fenerbahçe 14 milyon avro bonservis verdi. Garanti parasıyla birlikte 4 yıllığına 31 milyon avroya maloldu. Hadi kendi aldığı para artar diyelim, bonservisi nasıl artar?” dedi.

Yeni başkan Ali Koç’un Atatürk’ün yolunu işaret etmesinin önemini vurgulayan Yavuz Kayral, “Çıkmaza giren her kulüp, Atatürk’ün açtığı yola girmesi, onun gibi düşünmesi gerekiyor. Ali Koç’un sözlerinin altına imzamı atarım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim.” diye konuştu.

Ali Koç’un gelmesiyle birlikte diğer takımlarla ilişkilerin düzeleceğini savunan Kayral, “Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’i iyi tanıyorum. O da çok uyumlu bir insan. Beşiktaş Başkanını zaten biliyoruz. Üst düzeyde, ilişkiler düzene girecektir. Sahada rekabet sonuna kadar, ancak, dışarıda dostluk ve kardeşlik olacaktır, olmalıdır” dedi.

Fenerbahçe’de bembeyaz bir sayfa açıldığını dile getiren Yavuz Kayral, “Yıllardır masal dinlemekten yorulduk. Günü kurtarmak için yapılan hareketlerden usandık. Fenerbahçeli neden maça gitmiyor? 3 Haziran’da Fenerbahçe’de yeni bir güneş doğdu. Ben kendi adıma konuşuyorum. Fenerbahçeliliğimi yeniden hatırladım. Hep birlikte el ele, bütünleşerek, başkanımızın da yönetimi ile Fenerbahçe’yi eski şaşaalı günlerine götüreceğiz, el birliği ile inşallah” diye konuştu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü’nün Şampiyonluk Kupası AK Parti Mitingi’nde

Beşiktaş Klaassen’de Israrcı