in

Fenerbahçe’de Arda Güler Mest Etti

Fenerbahçe’de yeni sezonun ilk 3 puanı Kasımpaşa deplasmanında 6-0’lık skorla geldi.

Teknik direktör Jorge Jesus’un rotasyonda Rossi’yi dinlendirmesi akıllıca, Peres’i oynatmaması da futbol oyunu içinde alkışlanacak bir hareketti. Zajc’in orta sahadaki performansı gayet iyiydi. Peres’in Fenerbahçe’ye katkı vereceğine inanan birisi değilim. Gustova Henrique yine stoper olarak defansif görevinde sahada yer aldı. Ne yazık ki bu futbolcu da Fenerbahçe’ye yararlı olmayacak. İnşallah ben yanılırım.

Yine Szalai defansta sigorta görevini sürdürüyor. Sağ bekte Osayi’nin performansı, ileride Valencia’nın gayreti de Fenerbahçe’nin karnesine yazılacak iyi notları arasında yer aldı. Bu arada King’in gol atması bu futbolcunun ileriki zamandaki performansını olumlu yönde etkileyecektir. Ancak King’in daha hareketli olması gerekli.

Kimse Fenerbahçe “mükemmel oynadı, bu takım şampiyon olur” demesin. Çünkü rakip yaklaşık 75-80 dakika 10 kişi oynadı. Evet Ümraniyespor karşısındaki Fenerbahçe sahada yoktu, ancak rakibin 1 kişi eksik oynaması bizlere Fenerbahçe için bir fikir vermez. Defansta Szalai, ortada Zajc, ileride de Valencia’nın performansı oyunun skorunu belirledi.

Arda’ya parantez açmazsam haksızlık etmiş olurum. Oyunda olduğu 20 dakikalık bölümde iki şık gole imza attı… Tribünlerde yer alan her iki takımın taraftarından da büyük alkış aldı. Fenerbahçe taraftarı sabırla bekleyecek ve mükemmel bir futbolcuyu izlemeye devam edecek. Allah bu çocuğa sakatlık vermesin.

Kasımpaşa yönetiminin teknik direktör ile futbolcular arasındaki sıkıntıyı çözmesi lazım. Çünkü saha içinde futbolcuların kenarla iletişimi eksik gibi geldi bana. Sanırım hafta içinde Kasımpaşa’da teknik direktör değişikliği olur.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Futbolda Günün Sonuçları

Kasımpaşa Teknik Direktörü Sami Uğurlu İstifa Etti