in ,

Fenerbahçe’de Tarihi Mazbata Töreni

Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç ve yönetim kurulunun Mazbata Töreni Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

Saat 17:00 itibariyle Fenerium Tribünü’ne A1, A2, B5, B6, C1, C2, 1 ve 10 no’lu kapılardan giriş yapan taraftarlar tribünü tıklım tıklım doldurdu.

Koç ve yönetimi törenin ardından resmen göreve başladı.

Fenerbahçe tribünleri büyük bir coşkuyla söylediği İzmir Marşı ve ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ tezahüratlarıyla Kadıköy’ü inletti.

Fenerbahçe’nin Ülker Stadyumu’nda gerçekleştirilen mazbata törenine 20 bine yakın taraftar katıldı. Türk futbol tarihinde ilk kez bir mazbata törenine bu kadar yoğun bir katılım gerçekleşti.

NE DERLERSE DESİNLER BEN DE SİZE AŞIĞIM

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, mazbata törenine kendisini Fenerbahçeli yapan Kamer Kaya ile beraber çıktı.

Fenerbahçe’de hafta sonu gerçekleştirilen tarihi seçimde oyların 16 bin 92’sini alarak Aziz Yıldırım karşısında büyük bir farkla başkan seçilen Ali Koç ve yönetimi, gerçekleştirilen devir teslim töreniyle mazbatasını aldı.

Koç’a büyük bir destek veren sarı lacivertli taraftarlar, “Satır satır hece hece en büyük Fenerbahçe, “Büyük başkan, Alemin kralı geliyor, Deliler gibi aşığım sana, ille de sen, ille de sen” şeklinde tezahüratlarda bulundu.

Ali Koç da, taraftara şu şekilde seslendi;

“Ne derlerse desinler ben de size aşığım. Annem tabii şaşırdı, övgülerinizi duyunca (taraftara). Daha çok yapacak işimiz var, hemen başlayalım. (Galatasaray hakkında yapılan tezahüratlardan sonra) Böyle yapmayın arkadaşlar, biz burada yeni sayfa açmak için varız, bunu yaparsanız bana da saygısızlık etmiş olursunuz.”

İşte mazbatasını alan Ali Koç’un açıklamaları;

Seçim yaptık, Türkiye’nin en önemli en farklı seçimini gerçekleştirdik. Son 6 ayda son 48 saatte ben ve arkadaşlarıma yaşattıklarının tarifi unutulmaz hisler. Sevgili Vefa Küçük’e burada teşekkür etmek istiyorum. Zaman zaman ayrı gayri de düşsek biz endişelensek bile kendisi adil bir Divan Kurulu yaptı. Tüm Türkiye’ye örnek bir seçim yaptık. Fenerbahçe’nin büyüklüğünü ve ayrıcalığını hissettiniz mi? Bunu bir ukalalık olarak söylemiyorum. Türkiye’nin gündemini işgal ettik. Dünyada seçimimiz mevzu bahis oldu.

Taraflı tarafsız insanlar saatlerce bizleri izlediler. Niye size bunları anlatıyorum. Fenerbahçe’nin büyüklüğünün farkında olmanızı, kulübün personeline söylüyorum, futbolculara, tüm kurullara, derneklere, şubelere söylüyorum. Her adımınızı ona göre atın bu camiayı küçültecek hiçbir şey yapmayın lütfen.

BU İŞİ SİZ BAŞARDINIZ

Biz bir yola çıktık. 6 ay önce dokunmaya temas etmeye başladık. 49 farklı etkinliğimiz oldu. Eski mutlu, coşkulu ve omuz omuza olduğumuz günleri özlediğimizi fark ettik. Kar topu her geçen gün büyüyerek durdurulamadı ve cumartesi pazar gününe geldik. Dünyanın 4 bir yanından ailesi, çocuğu, ambulans ile tekerlekli sandalye ile geldiniz ve camianıza sahip çıktınız. Tarihi bir sonuç ile bugün karşınıza çıktık ben ve arkadaşlarım. Korktuğumuz bir şey yok. Korktuğumuz seçilirsek size laik olamamak ve beklentilerinizi yerine getirememek. Hakikatler hakkında bilgi sahibi olun. Değişim dedik, dönüşüm dedik. Şunu bilmenizi istiyorum, çünkü bunu siz başardınız. Ben sizin vitrininizim.
Şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracağız. Bugün bahseden insanlar, biz açıklamadan o isimlere itibar etmeyin. Bugün gelirleri düşen, giderleri artan. Taşınmazları ipotek, hisseleri bankalara 10 yıllık sponsor parası ilk yıldan tüketildi. Sadece Ülker kaldı sponsor olarak bu statta… En büyük transfer sizsiniz. Başarı iklimini yaratacağımızın garantisini size veriyoruz. Yapacağımız dediğimiz her şeyi yapacağımızın sözünü ben ve arkadaşlarım adına sizlere veriyorum.

EYLÜL AYINA KADAR FORMA SATIŞ REKORU KIRALIM

Sizlerden rica ediyorum. Aramıza başkalarının girmemesi için dikkatli olalım. 20 yıllık alışkanlıkları değiştirmek kolay olmayacak. İkinci talebim, biz elimizi taşın altına koyacağız. Fenerbahçe için maddi, manevi sizi geceleri rahat uyutmak için bunları yapacağız. Önce biz sonra siz dedik. Bu camianın her kesiminden olan insanlar, sanatçı, çocuklar, aileler, her birimizin çorbada tuzu olacak. 3 sene sonra kapı kapı sponsor arayan değil, sponsorların kapısına geldiği bir kulüp olacağız. Fenerbahçe’nin ileri gelenleri, siz de bu trene katılın. Siz taraftarlardan ricam diyeceğim ama kombineler satışa çıktığında bitirelim. Yeni hedef olarak en çok forma satışını gerçekleştirelim. Bir sezonda sattığımız formayı Eylül ayında satalım. Bugün birden çok üyelik formu imzaladım. Artık riskli değil. Benim referansımla üye olabilirsiniz. O risk kalktı. İmkanı olanlar, olmayanlara forma alın.

NEFRET DİLİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Dostluklarımızı arttırmamız lazım. Sevilmek istiyorsak önce biz sevgili ve saygılı olmak zorundayız. Bu ülke kavgadan bıktı. Sporun şiddet, nefret dilini değiştireceğiz. Kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyi başkasına yapmayın. Her şey kendiliğinden rayına oturur. Biz örnek kulüp olacağız. Saha dışında yapıcı rekabetin öncüsü olacağız. Dostluklarımızı arttırmamız lazım. Sevilmek istiyorsak önce biz sevgili ve saygılı olmak zorundayız. Bu ülke kavgadan bıktı. Markalar spora sponsor olmaktan korkuyorlar. Bindiğimiz dalı kesiyoruz. Bir masanın etrafına oturarak ortak bir payda oluşturmamız gerekiyor.

FENERBAHÇE’NİN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ

Ben bunları söylüyorum ama sanmayın ki Fenerbahçe’nin hakları için kavga etmeyeceğiz. Asla. Fenerbahçe’nin haklılığını sonuna kadar savunacağız. ‘Topunuz gelin’ ruhunun altında yatan anlayış da budur. Her şeyi doğru yapacağız, medenice yapacağız.

BASKETBOLDA KAZANIRSAK KUPAYI AZİZ YILDIRIM’IN KALDIRMASINI İSTİYORUM

Size şampiyonluk sözü veremem ama övünçle dışarıda gezebileceğiniz bir Fenerbahçe sözü veriyorum. Birazdan basketbol maçımız var. En büyük arzum, basketbolda şampiyon olursak, kabul ettiği takdirde şampiyonluk kupasını Aziz Yıldırım ve yönetiminin kaldırması. Çünkü bu, onun hakkı. Hepiniz sağ olun var olun, kalpler beraber.

Ali Koç’un Yönetim Listesi:

Asil Üyeler: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan

Yedek üyeler: Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.

Denetim Kurulu

Asil Üyeler: Abdülkadir İlbeyli, İlhan Aydın Erbuğ, Musa Erdemir, Mehmet Vodina, Oğuz Buktel

Yedek Üyeler: Fuat Durutaş, M. Selim Çeçen, Selda Leventçi

Disiplin Kurulu

Asil Üyeler: Hüdaverdi Aksen, Ahmet Gürkan Ergenekon, Ahmet Güneri Özsoy, Haluk Can Özel, İsmet Bardakçı, Cafer Tayyar Başaran, Cumhur Güven Taşbaşı

Yedek Üyeler: Reşit Selim Keki, Osman Atakan Tekin, Mustafa Turan, Mehmet Ergen

Sicil Kurulu

Asil Üyeler: Esra Öztürk Çilingir, Tolga Kahraman, Fahrettin Çekmeceligil, Ahmet Muhtar Tanrıöver, Feyza Özarca

Yedek Üyeler: Çağrı Giray Kılıztuğ, Ümit Anıl, Sezai Seçkin Durahim

Balotaj Kurulu

Asil Üyeler: Mert Sayın, M. Handan Özkan, Lamia İrem Koç, Haluk Güvener, Hakkı Ergüzel, Duran Ömür Süsler, Haluk Bilen, İnci Ceyda Teomanlı, Levent Bilgin

Yedek Üyeler: Serhan İren, Acar Yıldız, Aytaç Özgen, Gamze Ersöyler, Bülent Bagater

Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu

Asil Üyeler: Faruk Güler, Selman Arınç, M. Kerim Kazgan, Ahmet Mesut Köseoğlu, Osman Sinan Sümen

Yedek Üyeler: Mehmet Karakaş, Levent Hataylı, Emine Gül Yıldırım

Yazar viralspor

Filenin Sultanları Japonya’yı 3-1’le Geçti

Rusya’yı Elimizden Kaçırdık