in

FİFA 2019-20 Sezonunu Sınırsız Olarak Uzatıyor

Koronavirüsten etkilenen dünyadaki tüm federasyon ve kulüpler için çareler arayan FİFA, yeni tedbirler için harekete geçti.

48 saat içerisinde resmi açıklama yapması beklenen FİFA 2019-2020 sezonunu dünya çapında “Sınırsız” olarak uzatarak, her ülkenin kendi federasyonunun sezonun bitişi ile ilgili kendi kararını vermesine olanak sağlayacak.

FİFA ayrıca 30 Haziran’da bitecek olan sözleşmelerin otomatik olarak uzatılmasına izin verecek ve yaz transfer dönemini de liglerin tarihlerine göre yeniden belirleyecek.

Ülkelerin “Sezonu geçersiz sayma” fikrine karşı olmayan FİFA, sezonun istenilen tarihte bitirilmesine olanak sağlanmasıyla , herhangi bir ülke federasyonunun böyle bir girişimde bulunmayacağını da öngörüyor.

Futbolun önemli olmadığını, sağlığın her şeyin önünde olduğunu belirten FİFA Başkanı Gianni İnfantino, FİFA’nın herkesin FİFA’sı, güvenilir bir yapısı olduğunu vurgulayarak, salgın nedeniyle herkesin aldığı yarayı hesaplayıp, tarihinde ilk defa kulüplere mali yardımda bulunulacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağlar Söyüncü Avrupa’nın İlk 10 Listesinde

Ankaragücü, Bu Krizi Nasıl Fırsata Çevirebilir? (2)