in ,

Fikret Orman’ın Demba Ba Açıklamasına İnanmak İstemedim

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Beşiktaş maçı öncesi Fikret Orman’ın oyuncuları Demba Ba hakkında açıklama yapmasına üzüldüğünü belirtti.
Süper Lig’de Cumartesi günü Beşiktaş ile deplasmanda karşı karşıya gelecek Göztepe’nin başkanı Mehmet Sepil, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın oyuncuları Demba Ba ile ilgili ifadelerine tepki gösterdi.

Fikret Orman’ın yaptığı, “Demba Ba çok önemli bir oyuncu. Kontratı bitiyor ve önümüzdeki sezon Beşiktaş’ta oynamasını istiyorum” sözlerine cevap veren Sepil, “Fikret Orman’ın bu sözlerine inanmak istemedim. Ancak bant kaydını dinleyince üzüldüm. Bu cümleler Göztepe’yi, Beşiktaş’ı, Tamer Tuna’yı ve Demba Ba’yı zor durumda bırakabilir. İki takımın maçından 48 saat önce karşı takımın santrforunu istemek yanlış. Futbolu gelişmiş ülkelerde böyle bir açıklama yapılabilir mi? Türk futbolu adına üzgünüm” dedi.

Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba’nın bugün doğum günü olduğunu hatırlatan Mehmet Sepil, “Fikret Orman’ın bu açıklamaları Türk futboluna büyük katkılar koymuş Süleyman Seba’nın doğum gününde yapıldı. Sayın Seba yaşasaydı ne düşünürdü? Bunu Beşiktaşlıların takdirine bırakıyorum. Böylesine önemli bir karşılaşma öncesi ortalığı germenin bir anlamı yoktu. Fikret Orman, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı. Yapılan toplantılarda Türk futbolunun marka değerini artırma konusunda görüş bildirdik. Ancak ardından bu açıklamalar geldi” diye konuştu.

Demba Ba’nın Orman’ın sözlerinden etkilenmeyeceğini ifade eden Mehmet Sepil, “Demba Ba’nın performansının düşeceğine dair en ufak bir şüphem yok. Kendisinin sözleşmesi sezon sonu bitecek. Mukavelesini uzatmak için görüşüyoruz. Yakın zamanda sonuca ulaşabiliriz” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şampiyonlukta Disiplin mi Hoşgörü mü? / ŞÜKRÜ KARAMAN

Ankaragücü’ne PFDK’dan Ağır Cezalar