in ,

Fırat Aydınus Disipline Sevk Edildi

Süper Lig’in 24. haftasında geçtiğimiz pazar günü oynanan Evkur Yeni Malatyaspor-Medipol Başakşehir maçının ardından soyunma odası karıştı.

İddiaya göre, mücadele sonrasında Fırat Aydınus’un soyunma odasında yardımcı hakemi Yusuf Bozdoğan’a küfür ettiği belirtildi.

Maçın temsilcisi Dr. Cenk Altun’un durumu TFF Yönetimi’ne ilettiği ifade edildi. Aydınus durumdan haberi olduktan sonra kendisini şikayet eden Altun’la tartıştı. Altun’un, TFF Başkanı Hüsnü Güreli’yi arayarak bu durumu da anlattığı belirtildi.

Yaşananların ardından TFF Yönetimi, MHK’dan bu konu ile ilgili tarafların dinlenilmesini istedi.

MHK da hakemler ve gözlemci Altun’dan sözlü bilgi aldı. Ardından yazılı savunmaları istenen iki hakeme Profesyonel Disiplin Kurulu’ndan 3 ayın üzerinde bir ceza çıkması halinde iki ismin hakemlik kariyerleri sona erecek.

Hakem Fırat Aydınus ve yardımcısı Yusuf Bozdoğan’a bu hafta görev verilmedi.

Merkez Hakem Kurulu’nun olay nedeniyle bu hafta görev vermediği Fırat Aydınus ve Yusuf Bozdoğan’ın Profesyonel Disiplin Kurulu’nun kararı açıklanana kadar karşılaşmalara atanmayacakları ifade edildi.

Küfür olayının incelenmesi sırasında Video Yardımcı Hakem sisteminin (VAR) kayıtlarından da yararlanılacağı ifade edildi.

Karşılaşmasının hakemi Fırat Aydınus ve yardımcısı Yusuf Bozdoğan arasındaki küfürlü tartışma nedeniyle ağır bir ceza verilmesi bekliyor…

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

UEFA Avrupa Ligi’nde Gecenin Sonuçları

Beşiktaş’ta Listenin İlk Sırasında Niko Kovac Var