in

Flavio Ramos: Oynamak İstemiyorum

Gençlerbirliği’nin Brezilyalı defans oyuncusu Flavio Ramos, koronavirüs salgını nedeniyle sahaya çıkmaya sıcak bakmadığını söyledi.

Dikkat çeken ifadeler kullanan Flavio’nun sözleri şöyle:

Dürüst olmak gerekirse, şu anda geri dönmek konusunda rahat değilim çünkü vaka sayısı belki azalıyor ancak bizde her zaman kendimize ya da ailemize bir şey olabilir korkusu var. Maçlara çık, eve gel ve birilerine virüs bulaştır. Bu çok kötü olur, kafamızı kurcalayan konu bu. Bana kalsa, ben şu anda tekrar oynamaya karşıyım.

Gençlerbirliği’nde herkes teste girdi ve kimsede pozitif vaka çıkmadı. Ancak rakibimizde durum farklı. Beşiktaş’ta 8 pozitif vaka birden çıktı ve bu da herkesi endişelendirmiş durumda.
Kulübümüz şu anda pandemiye odaklanmış durumda çünkü bizim ve ailemizin sağlığı için bu önemli ancak eve gidip, tekrar idmana gelip, sonra tekrar eve gitmemizin bir değeri yok gibi görünüyor. Temas ediyoruz, eve gidiyoruz ve evdekilere de virüsü bulaştırma riskimiz oluyor.

Bulaşma riskini azaltmak için önlemler var, takım 2 grup halinde çalışıyor. Bir grup sabah, Ramazan ayında olduğumuz için çoğu Müslümanlardan oluşan diğer grup da akşamları çalışmalarına devam ediyor. Yemek saatleri de aynı şekilde bölünmüş durumda. Ayrıca tesislerde maske takmak zorunlu durumda.

Lige başladıktan sonra nasıl olacak, henüz tam olarak bir bilgimiz yok. Ne yapmamız gerek, bilmiyoruz. Bir şeyler duyduk, ‘Maçlardan 1-2 gün önce tüm takım teste sokulacak, böylece güvenlik sağlanmış olacak’ deniyor.

Pandemi başladıktan sonra, hükümetin aldığı önlemler benim dikkatimi çekti. Sosyal izolasyon konusunda oldukça sıkı kurallar vardı. Belli zamanlarda kimse sokağa çıkamadı. Her hafta Cuma günü yasak geldi. Eczane, market, hepsi sınırlanmıştı, hiçbir şeye izin yoktu.

Ligde kalmak için önümüzde 8 haftalık bir yarış daha var. Son dönemde daha iyi oynuyorduk ve araya pandemi girdi. Sahaya döndüğümüzde de, en iyi şekilde dönmüş olmak için çalışıyoruz.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Futbol Dünyasının En Güçlü 50 İsmi

TFF ile Kulüpler Birliği Ligin Geleceğini Görüşecek