in

GüldümGüldüm

Formulaz'da Heyecan Doruktaydı

Rize’nin Tunca beldesinde gerçekleşen sıra dışı yarış bir kez daha heyecanlı anlara, çok özel konuklara ve bol maceraya ev sahipliği yaptı.

Karadenizlilerin yaklaşık yüzyıl önce yüksek noktalardan aşağı daha hızlı inmek için ürettikleri tahta arabalar, Red Bull Formulaz kapsamında 10 yıldır kapışıyor.

Rize’nin Tunca beldesinde gerçekleşen etkinlik, izleyicilere bir yıl daha heyecanlı anlar sunmayı başardı.

Red Bull Formulaz'ın 10. yılında erkeklerde Muhammed Ali Çiçil finişi en önde geçerken kadınlarda ise şampiyon Nesli Avcı oldu.

Red Bull Formulaz’da yarışanlar arasında hemen her yıl olduğu gibi bu yıl da sürpriz isimler vardı. Motorsporları efsanesi Kenan Sofuoğlu, etkinliğe katılıp yarışanlar arasındaydı. “Her sene katılmaya çalıştığım Red Bull Formulaz’a davet edilince programımı ayarlayıp çok sevdiğim Rize’ye gelmek istedim. Beni buraya getiren sadece tahta otomobil yarışı değil, bizi seven ve güzel karşılayan insanlarımız ve buradaki atmosfer,” diyen Sofuoğlu’nun bir de dileği vardı: “Bu yarışların Türkiye geneline de yayılmasını istiyorum. Umarım gerekli koşullar oluşur ve tüm Türkiye bu heyecanı yaşar!”

Öte yandan, dünyaca ünlü motosikletçi ve Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Rize'de düzenlenen Tahta Araba Şenliğinde hafif şekilde yaralandı.

Stuntriding'de harikalar yaratan sporcumuz Birkan Polat da Red Bull Formulaz için Rize'deydi. Motosikletinin üzerinde zorluk derecesi üst düzey olan hareketler sergileyen Polat hem etkinliği izleyenlere unutulmaz bir gösteri sundu hem de Red Bull Formulaz’da tahta araba üzerinde yarıştı.

 YouTuber Mervan Tepelioğlu ve Instagram’da motosiklet tutkusuyla ün salan Nesli Avcı da Red Bull Formulaz deneyimini yaşadı. Nesli Avcı, hünerlerini tahta araba üzerinde de göstererek kadınlar şampiyonu oldu.

1600 metrelik pistte yokuş aşağıya kaptırarak 70 km/s hıza kadar çıkan tahta arabalarla yarışanlar da, etkinliğe izleyici olarak katılanlar da şahane bir Red Bull Formulaz gününü daha geride bıraktı.

Fotoğraflar ve haber https://www.redbull.com/tr-tr'dan alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fenerbahçe Moussa Sissoko’yu İstedi

Filenin Sultanları Galibiyetle Başladı