in

ŞaşırtıcıŞaşırtıcı BeğendimBeğendim

Futbol aşığı doktor Dumanlılar / ERHAN KARADAĞ

Altındağ’ın Atıfbey Mahallesi’nde doğup büyüyen ve doktor olan Gökhan Dumanlılar, ” Futbol aşığıyım. Futbolun gelişmesi için sokak futbolunun yayılması için projeler ürettim. Yetkililer ile görüşmelerim devam ediyor” dedi.

Ankara’nın Altındağ İlçesi’ne bağlı Atıfbey Mahallesi’nde doğan ve büyüyen Doktor Gökhan Dumanlılar, bir futbol aşığı olduğunu söyledi.

ERHAN KARADAĞ

Hayatının büyük bölümünü spor ile iç içe geçirdiğini belirten Dr. Dumanlılar, ” Ankara’nın önemli mahallerinden Atıfbey’de doğup büyüdüm. Burada futbol sevgisi bir başkadır. 7’sinden 70’ine herkes futbolu sever. Okudum doktor oldum ama,futbol sevgisi benim için her geçen gün arttı. Bu yüzden doktorluğumun yanı sıra spor kulüplerinde de görev almaya başladım.. Ankara’da bir çok futbol takımında çalıştım. Sporu çok seviyorum. Özellikle futbol izlemem ve o heyecanın için de bulunmam bana ayrı bir zevk veriyor”diye konuştu.

ADLİYESPOR’DA DA ÇALIŞIYOR

Türkiye 3. Lig takımlarından Adliyespor’un da sağlık sorumlusu olan Dr. Gökhan Dumanlılar, sözlerine şöyle devam etti:

“Spor ile uğraşmak insanı stresten uzaklaştırıyor. Ben de onun için bu yıl profesyonel ligde Ankara’yı temsil eden Adliespor’da görev alıyorum. Ayrıca, elimden geldiği kadarı ile ilçemiz sınırları içerisinde bulunan kulüplerimizin sporcularına yardımcı oluyorum. Futbol adına çok büyük projelerim var. Bunları yakında paylaşacağım. Çünkü, Türk futbolunun gelişmesi için benim de katkımın olmasını istiyorum. Bu sağlık ve yetenek oyuncu konusundadır.”

MAHALLE FUTBOLU ŞART

Ankara’da önceden çok başarılı futbolcuların çıktığını belirten Dr. Gökhan Dumanlılar, ” Bizim gençliğimizde mahalle futbolu vardı. Çok yetenekli oyuncular çıktı.

Mahallemizden amatör takıma oradan da İstanbul’daki 3 büyüklere ve Ankaragücü ile Gençlerbirliği’ne giden çok futbolcu oldu. Şimdi oyuncu yetişmiyor. Çünkü, sokak

futbolu bitti, yıldız oyuncu yetişmiyor. Bu konu da çalışmalarım var. Her fırsatta yetkililer ile görüşüyorum. Altındağ İlçesinde sokak futbolu turnuvası

düzenlenmesi için çalışmalar da bulundum. Çok sıcak baktılar. Okullar açıldığında da ilçe milli eğitim müdürü ile görüşeceğim” diye konuştu.

.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MARSİLYA-KONYASPOR MAÇI NE ZAMAN HANGİ KANALDA SAAT KAÇTA?

ATLETİZMDE EĞİTİCİ EĞİTİM SEMİNERİ BAŞLADI