in ,

Futbolcularımıza Borcumuz Yok

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Olağanüstü Mali Genel Kurul öncesi kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada “Dün itibarıyla futbolculara ve kulüplere 75 milyon TL’ye yakın ödeme yaptık. Ağustos sonu itibarıyla futbolculara borcumuz sıfır” dedi.

Mustafa Cengiz, Divan Kurulu’nda yaptığı ‘Yanlış yaptıysam edebimle çekilirim’ açıklaması ile ilgili ise şunları söyledi:

Bize oy verenler bizden hizmet bekliyor. Biz hizmetkarız. Onların güveni ile geldik, onları yarı yolda bırakmayız. Asla Galatasaray’a hizmette geri adım atmayız. Teveccüh olmazsa biz çekiliriz. Mali açıdan hedeflere ulaşamazsak, UEFA’dan ceza yersek, sermaye artırımını yapamazsak çekiliriz ama böyle bir durum yok. Ben genel kurula maddeleri tek tek anlatmak zorundayım. Ben yetki istemiyorum, hukuksal düzenleme istiyorum. Kim istiyor? Benim profesyonellerim. Neden? Yeni bir takım düzenlemeler, arsalar için. Kemerburgaz, Galatasray adası bazında tek tek, hiç bir artiyet, sahtekarlık, bizans oyunu yok. Biz Galatasaray’ız. Galatasaray’n genel hukunda şeffaflık vardır. Galatasaray başkanı bir şey diyorsa, söz veriyorsa doğrudu. Söz veriyorsa, ölür, yine yapmak zorundadır. Biz siyaset peşinde değiliz. Nasıl insanlar kar, yağmur, çamur peşinde koşturuyor, biz de öyle” cevabını verdi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü Kupada Turladı

Potanın Perileri Dünya Kupası’ndan Elendi