in ,

HarikaHarika

Futbolda Yetkisiz Menajer Devri Kapanıyor

FIFA Konseyi’nin aralık ayında Doha’da onayladığı ”Yeni FIFA Futbol Menajerleri Yönetmeliği” 9 Ocak Pazartesi yürürlüğe girecek.

Futbolcu ve temsilcilerin 1 Ekim’e kadar yeni yönetmeliğin gerekliliklerini uygulaması şart.

Yeni yönetmelikle birlikte yetkisiz menajer devri kapanıyor. Sadece lisanslı futbolcu temsilcileri oyuncuları temsil edebilecek.

Yönetmelikteki en önemli değişikliklerden biri futbolcuların birden fazla menajer tarafından temsil edilmesinin yasaklanması oldu. Transferlerde birden fazla menajerin bulunması çıkar çatışmalarına neden oluyordu.

Yönetmeliğin getirdiği yeni bir değişiklik ise menajer ücretlerine tavan sınırı getirmesi. Bunun menajerlerin kendileri için yaptığı yüksek ücret talebinin önüne geçilmesi planlanıyor.

FIFA, internet sitesinden yaptığı açıklamada, yeni kuralların futbol menajerliği mesleği için asgari profesyonel ve etik standartları garanti altına alacağını vurguladı.

FIFA açıklamasında, “Yeni yönetmelikle daha adil ve daha şeffaf bir futbol transfer sisteminin kurulmasına yönelik önemli bir adım atılmış olacak. Transfer sisteminin bütünlüğünü korunacak ve daha fazla mali şeffaflık sağlanacak.” ifadelerine yer verildi. Kaynak: ajansspor

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinan Osmanoğlu Çaykur Rizespor’da

Fenerbahçe’nin, Gençlerbirliği Alt yapısından Transferi Emir Devlerin Radarında