in ,

Galatasaray Deplasmanına Önemli Eksiklerle Gidiyoruz

Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, normal şartlarda 9 eksikle İstanbul’da karşılaşmak istemeyeceklerini ifade ederek, ”Ancak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, geçen hafta Kulüpler Birliği ile yapılan toplantıda, ‘Biz bu ligi bir şekilde 19 Mayıs 2021’e kadar bir şekilde bitireceğiz’ dedi. Yapacak bir şey yok.” diye konuştu.

Tivibu Spor yayınına telefonla bağlanan Fatih Mert, yarın oynayacakları Galatasaray maçına 9 eksikle çıkacaklarını belirterek, ”8 futbolcumuzun covid-19 testleri pozitif… Alper Potuk kart cezalısı… Bu oyunculardan 6 tanesi direk oynayan, biri de sonradan oyuna giren bir oyuncumuz… Ayrıca kulüpte iki yardımcı antrenör, 5 personel ve 1 yönetici arkadaşımızın testleri pozitif… Yardımcı antrenörlerimizden birinin durumu oldukça ciddi. Eksiklerle gelip Galatasaray maçını oynayacağız.” dedi.

Ellerinde olsa bu kadar eksikle Galatasaray karşısına çıkmayacaklarını dile getiren Başkan Mert, ” şunları söyledi:

”Maçtan 48 saat öncesi testlerin yapılması gerekiyor. Testler dün yapıldı. Kurallar gereği maça çıkacak sayımız var. Galatasaray gibi zorlu bir deplasmanda 9 eksikle oynayacağız. Yapacak bir şey yok pandemili bir dünyada yaşıyoruz. Maçımızı oynayacağız. İnşallah iyi bir sonuç alırız diye ümit ediyoruz. Normal şartlarda elimizde 9 eksikle gelip Galatasaray ile oynamak istemeyiz. Elimizde olsa 9 eksikle Galatasaray ile maç yapmayı istemeyiz. Geçen hafta İstanbul’da bir toplantı oldu. Federasyon başkanımız söyledi. ‘Biz bu ligi bir şekilde bitirmek istiyoruz. 19 Mayıs’ta ligler bitecek, ligi muhakkak bitirmek zorundayız’ dedi. Yapacak bir şey yok. Mecburiyetten dolayı maçın ertelenmesi için başvuruda bulunmuyoruz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Günler Geçecek Ankara’ya Güneşli Günler Gelecek

Bağışıklığın Zayıfladığını Gösteren Güçlü Sinyaller