in ,

GALATASARAY’IN BAYRAMI 28 HAZİRAN’DA

Galatasaray’ın büyük bir titizlikle sürdürdüğü transfer çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Sarı kırmızılı ekibin yeni sezonda şampiyonluğa taşıyacak kadronun iskeletini oluşturacak üç önemli transferin Türkiye’ye geliş tarihi de belli oldu.

Galatasaray’ın anlaşma sağladığı Miacon, Belhanda ve Gomis 28 Haziran’da İstanbul’da olacak.

Öte yandan Belhanda’nın maliyeti de ortaya çıktı. Sarı kırmızılılar, Dinamo Kiev’den Younes Belhanda’yı 8 milyon Euro’ya transfer etti. 4 yıllık sözleşme imzalayacak olan oyuncu yıllık 3 milyon Euro alacak.

TRANSFER 20 GÜNE KADAR BİTER

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, transferlerin en geç 20 gün içinde tamamlanacağını belirterek, ”Neden bu kadar endişe edildiğini anlamıyorum. İlk maç için daha 20 gün var. Transferlerin büyük kısmını ilk maçtan önce kampa yetiştirmek istiyoruz. Transferler 20 günden önce biter”  dedi.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Başkan Özbek, “Transferlerde son imza atmadan her şey değişebilir. İmzalar atılmadan kesin konuşmak da doğru değildir. Şu mesajı verebilirim, takımımızda bayağı bir eksilme oldu, çok oyuncu ayrıldı. Eksiklerimizi bilerek hazırlandık. Taraftarlarımız şundan emin olsunlar; yapacağımız transferler onları gayet mutlu edecek. Uzun süre bu takıma hizmet edecekler. En kısa sürede transferlerimizi açıklayacağız, taraftarlarımız duyacaklar. Kontratlar imza aşamasında ama maddeler üzerinde konuşmalar sona yaklaşıyor. Bugün imzalarız ama yarın gelen yöneticiler, bu kontratlar yüzünden sıkıntı yaşamasınlar” ifadelerini kullandı.

BAZEN AYRILIKLAR KAÇINILMAZ OLUYOR

Sneijder’in kalıp kalmayacağı yönündeki soru üzerine Özbek, “Teknik kadro kendi içinde takımı hazırlayacak. Ondan sonra ideal kadrosunu şekillendirecek. Verdikleri listeye göre biz de kararımızı alacağız” dedi.

Sabri Sarıoğlu’nun takımdan ayrılması ile ilgili olarak ise sarı kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek, “Sabri takım içinde en sevdiğim oyuncu. Profesyonel hizmetlerden sonra ayrılıklar kaçınılmaz. 23-24 kişilik bir kadro olacak. Ama bazen ayrılıklar kaçınılmaz oluyor. Sabri’nin verdiği hizmetleri kimse inkar edemez.  Galatasaray’a hizmet etmenin birçok yolu var. İleride beraber çalışmayı engellemeyecek bir ayrılık olması gerekir.  Galatasaray’ın onurlu bir evladıdır” şeklinde konuştu.

TEMİZ BİR GALATASARAY BIRAKMAK İSTİYORUM

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, konuşmasında şunları söyledi:

“Galatasaray,  Kayseri’nin Erciyes Dağı gibi. Her sene üstüne kar yağmış, birikmiş.  Galatasaray’ın bundan kurtulması gerek. O yüzden başkanlığa aday olmuştum. Kulübün elinde iki tane kurtulma yöntemi vardı.  Riva bunlardan birisiydi. Ben, benden sonra gelenlere temiz bir  Galatasaray bırakmak istiyorum. Projelerim orta vadeli. 3-4 sene süren projeler. Biraz sabırlı olmak gerekiyor.  Riva çok önemli bir proje.  Riva’nın  Galatasaray’a yaklaşık 940 milyon TL gibi bir getirisi olacak. Süreç içerisinde bu rakam artacak. 1 misli daha fark olacak.  Riva’dan 2 sene sonra toplam 2 milyar TL gibi bir rakam girmesini bekliyoruz. Emlak Konut, bu rakamı garanti etti. Şu anda bu kağıdı paraya çevirebiliyoruz. Sorumluluk artık Emlak Konut’ta. Şu anda  Riva ve Florya arsalarının üzerine ipotek var. Geçmiş dönemlerde Florya arsası bankaya ipotek edilmiş ve borç para alınmış. Alınan paranın iki katı gelirler temlik edilmiş. Sonrasında bu gelirler verilmeyince üzerine  Riva arsası ipotek edilmiş.”

CAMİA İSTERSE 2018’DE ADAY OLURUM

Galatasaray Özbek, “Verdiğimiz sözler var, tutabilirsek olur. Galatasaray camiasından o ışığı alırsam, 2018’de tekrar aday olurum” diyerek yeni dönem için adaylık sinyali verdi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mehmet Yiğiner öğreniyor / KULİS

FENERBAHÇE’NİN GOLCÜDE HEDEFİ BÜYÜK