in

Gazeteci Kamil Anahar'ın İkinci Kitabı Çıktı

Trabzon’da yaşayan Kuzey Ekspres Gazetesi Spor yazarı Kamil Anahar’ın ‘Kale Arkası Zabıtları’ adlı ilk kitabın ardından, ‘Gülümseyin İnsanlar’ adli ikinci kitabı da basıldı.

Spor dünyasından bir çok anının ve gazetecilerin yaşadığı önemli olayların yer aldığı kitabına’ ‘’Gülümseyin İnsanlar’’ adını veren 59 yaşındaki Anahar, yeni kitabından bin adet bastırdı.

Anahar yaptığı açıklamada, kitap okumayı da yazmayı da çok sevdiğini söyledi. Anahar, ‘’ Son yıllarda anı yazmak çok revaçta. Aslında hiç de fena değil okuyucu için. Okuyucu, macera arar, aksiyon arar. Uzunca bir zamandır da çok renkli bir hayatımız var, bu da tam aranan kan gibidir. Peki insanlar, başkalarının anılarını neden merak ederler? Aslında merak edilen, o kişinin ne yapıp ettiği değil, onun çevresinde dönenlerin renkliliğidir. Bu da, “anı”yı özel kılıyor.

Toplumun geniş katmanlarının göremedikleri, duyamadıklarıdır aslında bizi çeken… Herkes, her şeye tanık olamıyor ne yazık ki. Tanık olanlar da eğer onları paylaşmıyorlarsa geniş kitleler bundan haberdar olamıyorlar. Örneğin Trabzonspor’un emektar ve sevgili masörü Şefik’in, ilk zamanlarda futbolculara masaj yapmak yerine adeta onların etlerini törpülediğini nereden öğrenecektiniz? Çünkü o balıkçıydı…İşte bu eserimde bunları bulacak, kah gülecek, kah düşünecek, nice insanların, nice zorluklardan geçerek bir yerlere gelebildiklerini yaşayarak öğreneceksiniz.’’

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başkent’te Ankaragücü-Beşiktaş Dostluk Rüzgarı…

Süper Lig’de Zirve Alev Alev