in

Gazeteciler Cemiyeti Engel Atlama Binicilik Müsabakaları Yapıldı

Gazeteciler Cemiyeti ve Ankara Atlı Spor Kulübü’nün ortaklaşa organize ettiği, “7.Gazeteciler Cemiyeti Engel Atlama Binicilik Müsabakaları”, Atlı Spor Kulübü Tesisleri’nde düzenlendi.

Türkiye’nin farklı yerlerden yaklaşık 250 atın katılımıyla başta engel atlama yarışmalarının en prestijli koşusu olan Cumhurbaşkanlığı Kupası olmak üzere Atlı Spor Kulübü’nde onlarca binici birincilik için kıyasıya yarıştı.

Yarışlar kapsamında Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel olarak düzenlediği Gazeteciler Cemiyeti Engel Atlama Binicilik Müsabakaları’nın yedincisi koşuldu.

Yıldız, genç ve yetişkin binicilerin dört beş yaş üstü her yaştan atla yarıştığı müsabakada, toplamda 59 at koştu. “Cassandra” isimli atın 62,1 saniyeyle birinci geldiği müsabakada dereceye girenlere Gazeteciler Cemiyeti tarafından ödül verildi.

Ankara Atlı Spor Kulübü Tesisleri’nde düzenlenen müsabakaya, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Başkan Yardımcıları Ayhan Aydemir, Ertürk Yöndem ve Yusuf Kanlı, Genel Sekreter Kenan Şener, Mali Sekreter Ali Topçu, Yönetim Kurulu üyeleri Güray Soysal, Önder Sürenkök ile Zeynep Gürcanlı, Basın Konseyi Başkanı Yaşar Aysev, Onur Kurulu üyesi Abdi Pehlivan, Seçici Kurul üyesi Seçil Keskin ile çok sayıda üyemiz katıldı.

59 atın kıyasıya mücadele ettiği müsabakada, 62,1 saniye ile birinci gelen “Cassandra” isimli at ve binicisi Zeynep Ayşe Erdoğan ödülünü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’den alırken, ikinci gelen “Sydney K” atı ve binicisi Ramazan Akçatepe’ye ödülünü Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Savaş Kıratlı takdim etti.

“Afra 162” isimli at ve binicisi Viktor Dilyanov Evtimov üçüncülük ödülünü Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ertürk Yöndem ve Basın Konseyi Başkanı Yaşar Aysev’den alırken, “Skassına Des Aucels” atıyla bu kez dördüncü gelen Zeynep Ayşe Erdoğan’a Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Yusuf Kanlı ve Mali Sekreter Ali Topçu ödülünü takdim ettiler.

Gazeteciler Cemiyeti’nden Atlı Spor Kulübü’ne plaket

Tören kapsamında, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Atlı Spor Kulübü Başkanı ve Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu üyesi Sencer Güneşsoy adına sayman üye Özlem Sevil’e plaket takdim ettiler. Başkan Bilgin ayrıca Atlı Spor Kulübü Müdürü Ayşegül Bilgin’e Gazeteciler Cemiyeti logosunun yer aldığı plaketi takdim etti.

Türkiye’nin en iyi atları ve binicileri Ankara’da

Başkent Ankara’nın engel atlamanın en önemli organizasyonu olan Cumhurbaşkanlığı koşusuna ev sahipliği yaptığını ifade eden Atlı Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Hilal Gündoğ, Cumhurbaşkanlığı Kupası Engel Atlama Yarışmaları kapsamında Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen yaklaşık 250 at ve binicinin kıyasıya mücadele ettiğini söyledi.

Türkiye’nin en iyi atları ve en iyi binicilerinin başta Cumhurbaşkanlığı Kupası Engel Atlama Yarışmaları olmak üzere hafta sonu gerçekleşen pek çok prestijli koşu için Ankara’da bulunduğuna dikkati çeken Gündoğ, “Bu hafta sonu Cumhurbaşkanlığı Kupası ve diğer yarışlar dolayısıyla yoğun bir katılım oldu. Cumhurbaşkanlığı Kupası en önemli yarışımız. Son yıllarda en yoğun katılımın yaşandığı hafta sonu oldu diyebiliriz. Türkiye genelinden en iyi diyebileceğimiz 250 at ve binicisi hafta sonu için kulübümüze geldi. Yarışlar kapsamında Gazeteciler Cemiyeti Kupası da yapıldı. 60’a yakın at ile yüksek katılımın olduğu yarışlardan biriydi. Oldukça keyifli bir yarış oldu, dereceye giren arkadaşlarımız Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulunca ödüllendirildi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağspor Hakemlerden Dertli

Formula 1 Türkiye GP’de Zafer Valtteri Bottas’ın