in

Şampiyonluk Gazı Kaçan Lig

Mevcut puan tablosuna göre Spor Toto Süper Lig şampiyonu belli,  gazı kaçmış tatsız gazozu andırıyor.

Lider Trabzonspor ile ikinci sırada yer alan İttifak Holding Konyaspor arasındaki 17, üçüncü sıradaki Başakşehir FK ile 20 puanlık fark şampiyonluk coşkusunu ve diğer takım taraftarının beklentilerini çoktan yitirmesine yol açtı.

Karadeniz temsilcisinin 27 karşılaşmada 66 puan edinmesiyle bu sezon oldukça erken belirlendi şampiyon. Çok büyük sürpriz olmazsa “Fırtına” uzun yılların özlemini dindirecek.

Oynanacak 12 maç olsa bile bireysel yetenekleri üst düzeyde olan  oyuncular topluluğu Trabzonspor, eline geçen bu olanağı kuşkusuz kaçırmayacaktır. Lige erken havlu atan Fenerbahçe, Beşiktaş ve üst sıradaki diğer takımların lideri yakalayıp sollaması olanaksız. Bu takımların tek amacı ligi ilk dört sırada tamamlayıp Avrupa biletini cebine koyabilmek.

Uzun yıllar böylesine puan farkına tanık olunmamıştır sanırım.

2022 -2023 Ahmet Çalık Sezonu’nun şampiyonu çok büyük mucize gerçekleşmezse belli. O şampiyon da Karadeniz’in fırtınası Trabzonspor olacak. Zaten taraftarı şimdiden o havaya girdi, kentte kutlama hazırlıkları başladı bile. İyiden iyiye tepe yapan bu havanın etkisi ile daha özgüvenle çıkacak kalan maçlara Abdullah Avcı’nın öğrencileri. Aslında Avcı’nın uzun emeği, çabasının ürünüdür gelen  şampiyonluk.

En son 1983-1984 sezonunda ligi birinci tamamlayan Bordo- Mavili takım 38 yılın özlemini bu sezon dindirecek gibi.  Gibi sözcüğünü kullanmak yersiz aslında. Lakin gerçekleşecek olağanüstü mucizeleri yine de göz ardı etmemek gerekir. Tabii bu mucizenin gerçekleşmesi çok zor.

Kalan haftalarda Süper Lig’de savaşım Avrupa biletini alabilmek ve küme düşmemeye yönelik olacaktır. Her iki kulvarda çok sayıda takımın yer alması gazı kaçan Süper Lig’in tek heyecanı olacaktır.

ŞÜKRÜ KARAMAN

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UEFA Avrupa Ligi’nde Galatasaray’ın Rakibi Barcelona

Gençlerbirliği ”6 Puanlık” Maçın Hazırlıklarını Tamamladı