in ,

Gazi Koşusu’nun Galibi Burgas’la Ahmet Çelik

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen 95. Gazi Koşusu’nu Jokey Ahmet Çelik, Burgas ile kazandı.

Jokey Ahmet Çelik, üst üste 7. kez Gazi Koşusu’nu kazanarak tarihe geçti.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşen Türk yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu’na 21’i erkek, 1’i dişi olmak üzere 3 yaşlı 22 safkan İngiliz tayı katıldı.

Son derece keyifli bir mücadeleye sahne olan koşuda ikinci sırada Real Runner (Invincible Son – Baklava / Cape Cross) yer alırken, üçüncü Megaloman (Native Khan – Bona Dea / Linngari), dördüncü İllüzyon (Kaneko – Nikiniki / Sri Pekan) ve beşinci Anadolu Aslanı (Victory Gallop – Mila Bella / Intense Focus) oldu.

Gazi Koşusu’nda birincilik ödülü 2 milyon 100 bin TL olarak belirlendi. Kazanan atın sahibi Sanem Kahraman; kayıt tutarları, taksit ücretleri ve at sahibi primiyle birlikte 3 milyon 134 bin TL kazanacak. Kahraman, eğer kazanan safkan Burgas’ın aynı zamanda yetiştiriciliğini de yapıyorsa, bu rakam 3 milyon 737 bin 850 TL’ye ulaşacak.

AHMET ÇELİK’TEN BÜYÜK BAŞARI

Jokey Ahmet Çelik, 7 kezle Gazi Koşusu’nu üst üste en çok kazanan jokey rekorunu elinde bulunduruyor. 89. Gazi Koşusu’nu “Renk”, 90. Gazi Koşusu’nu “Graystorm”, 91. Gazi Koşusu’nu “Piano Sonata”, 92. Gazi Koşusu’nu “Hep Beraber” adlı atla safkanla kazanan Çelik, 93. Gazi Koşusu’nu “The Last Romance” isimli safkanla ilk sırdada bitirdi. Tecrübeli jokey, geçen sene yapılan 94. Gazi Koşusu’nu da “Call To Victory” isimli safkanla kazanarak, üst üste 6 kez birincilik sevinci yaşadı. Ahmet Çelik, 95. Koşu’yu “Burgas” isimli safkanla kazandı.

BURGAS

Fedai Kahraman’ın yetiştiricisi, Sanem Kahraman’ın sahibi olduğu doru erkek safkanı, Tevfik Bardakcı antrene etmektedir. 17 Ekim 2020 günü 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda katıldığı Şartlı-1 koşuyla yarış hayatına başlayan King David temsilcisi, toplamda katıldığı 8 koşuda; 5 birincilik, 2 ikincilik, 1 de dördüncülük elde etti. Bu yıl 20 Mart günü (A3) Tendürek Koşusu’nu Adana Yeşiloba Hipodromu’nda, 18 Nisan’da (KV-9) Sadık Eliyeşil Koşusu’nu İstanbul çim pistinde ve (G3) Mehmet Akif Ersoy Koşusu’nu ise 5 Haziran günü Ankara’da kazanmayı başarmıştı. 103 handikap puanı bulunan safkan, 16.05.2021 tarihinde katıldığı (G1) Erkek Tay Deneme Koşusu’nda ise dördüncü olmuştu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzonspor Bir Adım Önde

Borven Olayında Birileri Doğruları Söylemiyor Ama Kim?