in

BeğenmedimBeğenmedim

Gaziantep FK Ankara’da Oynamak İstiyor

HABER: MURAT ATAY – GAZİANTEP Gaziantep FK’ya yeni sezonda da Süper Lig maçlarında ev sahipliği yapacak olan Gaziantep Kalyon Stadı’nda yeni sezona yönelik hazırlık çalışmaları devam ederken, kulüp başkanı Cevdet Akınal, stadın bakım ve onarım işini üstlenen firmanın Kalyon Stadyumun ligin ikini haftasında oynanacak olan MKE Ankaragücü maçına yetiştireceğini söylediklerini, ancak işi riske atmamak için Ankaragücü maçını da deplasmanda oynamak istediklerini söyledi.

Türkiye’nin en büyük stadyumları arasında yer alan 33 bin 500 kapasiteli Gaziantep Kalyon Stadı, Gaziantep FK ile Süper Lig maçlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Yeni sezon öncesi statta beş yıldır yıpranmış olan çim saha ve kırılmış olan koltuklar için hummalı bir çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda Gaziantep FK’ya ev sahipliği yapan stadyumda hibrit çim ile desteklenen ve yıpranmış olan eski doğal çim kaldırıldı. Zemindeki hibrit çimin yanına yeni doğal çim ekilirken yeni sahanın ligin ilk maçına kadar hazır hale geleceği vurgulandı.

Gaziantep Futbol Kulübünün, maçlarına ev sahipliği yapan Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda yaşanan kırık koltuk sıkıntısının giderilmesi adına yönetim kurulu çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Taraftarların, daha konforlu ve sağlıklı açıdan müsabakaları takip etmesi açısından stadyum koltuklarının büyük bir bölümünde yenileme işlemi gerçekleştirilirken, Ankaragücü maçı öncesi de çalışmalar tam gaz devam ediyor.

Stadın büyük bölümü ayrıca Maraton alt tribününde bulunan koltukların yaklaşık % 90’lık kısmı yenilenirken, Koltukların kalitesi ve maçlarda yaşanabilecek talihsiz kazalara karşın özenle tedarik edilirken, Ankaragücü karşılaşması gününe kadar yenileme işlemleri devam edecek.

ANKARAGÜCÜ MAÇINA YETİŞEMEYEBİLİR

Kulüp Başkanı Cevdet Akınal, Statta yapılan çalışmalar ve transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Stadın bakım ve onarım işini üstlenen firmanın Kalyon Stadyumun ligin ikini haftasında oynanacak olan MKE Ankaragücü maçına yetiştireceğini söylediklerini, ancak işi riske atmamak için Ankaragücü maçını da deplasmanda oynamak istediklerini söyledi.

Akınal, ” Yıllardır bakım yapılmamış, çimlerin durumu çok kötüydü. Yeni sezonda şartları çok daha iyi olan Gaziantep Stadyumunda maçlarımızı oynamak istiyoruz. Firma yetkilileri ikinci haftaya kadar stadı yetiştireceklerini söylüyor. Ama biz işi riske atmak istemiyoruz. Bu nedenle Ankaragücü maçını deplasmanda Ankara’da oynama düşüncesindeyiz. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi beyle ve Ankaragücü Başkanıyla bir görüşme gerçekleştireceğim’ diye konuştu.

Başkan Akınal, basın tribünü ile ilgili çalışma yapacaklarını da dile getirerek, ”Bilindiği gibi statta eksiklik çok. Basın Tribününde de eksiklikler olabilir. Maçları izleyen, bizleri yazan spor gazetecisi arkadaşlarımıza en iyi imkanlarda maç izlettirmek görevimiz. Bu konuda TSYD Gaziantep temsilciliği ile çalışma yürüteceğiz. Gereken neyse yapılır” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Otoritelerden Dünya Atletizm Şampiyonası Değerlendirmesi

55. TSYD Ankara Kupası Maç Bilet Fiyatları Belli Oldu