in

GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Gelecek Hafta Yasağın Kalkacağına İnanıyoruz

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, kuruluşunun 100. yılını kutlayacağı sezonun hazırlıklarına başlarken, teknik direktör Metin Diyadin, ”Transfer yasağı devam ediyor ama gelecek hafta yasağın kalkacağına inanıyoruz” dedi.

Kırmızı siyahlılar, kulüp başkanı Niyazi Akdaş’ın şehir dışında olduğu için katılamadığı sezonun ilk antrenmanını Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde teknik direktör Metin Diyadin yönetiminde gerçekleştirdi.

Teknik direktör Metin Diyadin, yaptığı açıklamada, “Sezon başı itibarıyla birkaç takım hariç herkes böyle sıkıntılar yaşayabiliyor. Transfer yasağı devam ediyor ama gelecek hafta yasağın kalkacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda transferler yapacağız. Eksikler her zaman olur. Biz şu anda geride dursak da bazen 20 günde alamadığınız mesafeyi 2-3 günde katedebilirsiniz. Geçen sene bunu daha ağır yaşadık. Transferde eksikler olur, hepsi bir anda yapılamaz. Önümüzdeki hafta tespit ettiğimiz oyuncuları da kadroya katacağız. Sayısal anlamda çok fazla oyuncuyu ekonomik olarak kadromuza katma lüksümüz yok. Giden oyuncuların yerini doldurmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Gençlerbirliği’nin kuruluşunun 100. yılının çok önemli olduğunu kaydeden Diyadin, sözlerini, “Hedefler söylemlerle değil icraatlarla belli olur. Gönül çok şey istiyor ama realiteye göre hedef belirlemek daha doğru olur. Geçen sene 26 kişilik kadromuz içinde 13 oyuncumuz altyapıdandı. Gençlerbirliği, öyle bir durum olduğunda kendi altyapısından sağlıklı şekilde oyuncu kullanabilen bir takım.” ifadeleriyle tamamladı.

Gençlerbirliği, 28 Haziran’a kadar çalışmalarını Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde sürdürecek ve ardından 8 Temmuz’a kadar çalışmalarını devam ettireceği Erciyes’e hareket edecek.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tekvandoda Bir Yıldız Doğuyor

TFF, Süper Lig Yayın Hakkı Için Yeni Anlaşmayı Açıkladı