in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Gençlerbirliği Altyapısı Ayağa Kalkıyor

HABER: AHMET TEMÜRTÜRKAN Gençlerbirliği altyapı tesisleri koridorlarında sizi, “ Önce insan, sonra sporcu, en son futbolcu olursunuz” sözü karşılar.

Türkiye’nin en iyi alt yapı tesislerine sahip olan Gençlerbirliği bu ayrıcalığını kimsenin itiraz edemeyeceği şekilde rahmetli, büyük başkan İlhan Cavcav’a borçludur.

Peki bu miras, layığıyla değerlendirildi mi?

Takımın içinde bulunduğu durumdan dolayı olumlu konuşmak zor. Transfer yasağı ve borçlar var. Sonrasında alınan yenilgiler elbette can sıkıcı.

2023, hamle yılı

Ama enseyi karatmamak gerek diye düşünüyorum. Bu sene böyle, hedef ilk 10’da bitirmek, biraz çabalarsa ilk 6’ya girip play-off ‘a kalırsa oh ne ala.

Takımın başındaki hocalar Metin Diyadin, Baki Mercimek ve diğerleri, gönül verdikleri eski takımları için çabalıyor, destek oluyorlar.

2023’ü hamle yılı olarak gördüğünü düşündüğüm Gençlerbirliği eninde sonunda Süper Lige çıkacak, ama biraz beklemek ve sabır gerekiyor.

7 ay önce Gençlik Geliştirme Programı Genel Koordinatörü olarak alt yapıyı teslim alan Cüneyt Memişoğlu ile biraz sohbet ettik, alt yapıyı, çalışmaları, yapılanları, gelecek hedefleri konuştuk.

Lisanslı 320 futbolcu, futbol okulunda da 1200 öğrencisi olan kulübün maalesef sadece 1,5 sahası var ve bu gençler bu kadar dar alanda yetişiyor.

Ancak Gençlerbirliği’nde kulüp yönetimi de geleceğine, alt yapıya büyük önem veriyor elbette.

Alex ve Hagi

Cüneyt hoca bu seneyi toparlanma, gelecek yılı ise hamle yılı olarak görüyor.

Çok kabiliyetli ve geleceğin yıldızı olmaya aday gençlere sahip olduklarını da anlatan hoca, alt yapıdaki futbolcuların Alex, Hagi gibi oyuncuları idol olarak gördüklerini ve onlar gibi iyi bir oyuncu olmaya çalıştıklarını anlatırken Türkiye’ye gelecek yabancı futbolcunun kalitesinin arttırılması ve sayısının da sınırlandırılması gerektiği görüşünde.

“Yönetici, sahanın içinden gelmeli”

Türkiye’deki kulüplerin sahiplik yapısının siyasileşmesi ve ticarileşmesi de hocayı rahatsız ediyor.

Futbolu yönetenlerin yine futbolun içinden çıkması gerektiğini savunan hoca, sahanın içinden gelmiş ve kulüp başkanlığı yapan tek kişinin rahmetli Özkan Sümer olduğunu, ilgili, bilgisiz insanların yöneticilik yapmamasını gerektiğini, çok para vermenin başarı getirmediğini, Konyaspor ve Hatayspor’un yerinde ve başarılı transferleriyle örnek olduğuna işaret ediyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tek Hedefimiz Süper Lig

Bursaspor Menajerlere Teslim Edilmiş