in

Cavcav Yanlış Adam Seçti

Efsane Başkanı İlhan Cavcav’ın adının verildiği sezonda Gençlerbirliği’nin süper ligden düşmesini başarısızlık olarak niteleyen Arda Çakmak, “Herkesin kabul edeceği gibi Murat Cavcav babasının adının verildiği sezonda takımı ligden düşürerek, başarısız olmuştur. Bu nedenle yönetime talip olduğumu açıkladım” dedi.

Spor Kulisi programına katılan Gençlerbirliği Başkanı adayı Arda Çakmak, bir süre yönetiminde yer aldığı Murat Cavcav’ı çevresindeki kişilerden etkilendiği için eleştirdi:

“Daha önce yaptığım açıklamalarda bir yanlış anlaşıldı. Ben Murat Cavcav’ın kendi çıkarı için hareket ettiğini asla söyleyemem. Ben yalnızca yapılan transferlerin yanlışlığını, gereksiz ödenen fazla paraların olduğunu dile getirdim. Bu konuda haklılığımız takımın ligden düşmesiyle kanıtlandı. Yani Murat Cavcav’ın çevresindekileri yanlış seçtiğini, onlar tarafından da yanlış transferlerle başarısız kılındığını söyledim.”

Bengü Türk Televizyonunda yayınlanan programda Uğur Tenekecioğlu ve Tayfun Özsoy’un sorularını yanıtlayan Çakmak, “Ben kasada para kalmadığını, İlhan Cavcav’ın birikimlerinin oğlu tarafından yanlışlar neticesinde tüketildiğini söylüyorum. Kasada para var diyorlar. Bir lira mı, bir milyon lira mı açıklamıyorlar. Genel Kurul yapılması gerekiyor. Yapılsa, bilançolar ortaya çıkacak ve herkes gerçeği öğrenecek. Mayıs ayında yapılması gereken kongre ısrarla yapılmıyor. Haziran ayını bekliyoruz. Ondan sonra yasal yollara başvuracağız. Gençlerbirliği’ni üyelerinden kaçırmaya kimsenin hakkı olamaz” dedi.

Gençlerbirliği’nin ciddi bir futbolcu ödeme yükü altında Birinci Ligde mücadele edeceğini vurgulayan Çakmak, “Benim bildiğim yalnızca dört futbolcunun bir yıllık alacağı miktar, neredeyse federasyondan gelecek paraya eş değerde. Diğerlerini saymıyorum bile. Takımın çok önemli bir yükü var ve bu yükün altından kalkmak için yönetimi almak istiyoruz” diye konuştu.

Maddi yükün farkında olduklarını dile getiren Gençlerbirliği Başkan adayı Çakmak, “Federasyondan gelen miktar, yönetim kurulu üyelerimizin hibe ve borçları, sponsor gelirlerimizle birlikte kulübü güçlü bir şekilde lige sokmaya hazırız. Gençlerbirliği’nden çıkmış birçok teknik direktör var. Onlarla masaya oturup, akıllı, ayakları yere basan transferlerle takımı layık olduğu Süper Lige döndürecek bir takım kuracağız. Tüm planlarımız hazır. Yeter ki genel kurul gerçekleştirilsin” diye konuştu.

Genel Kurul öncesinde sürekli üye alımı olduğuna dikkat çeken Arda Çakmak, “Önemli değil, az sayıda gerçek Gençlerbirliği taraftarı haklıyı ayırt edecektir. Takımı düşüren yönetim yerine güçlü bir yönetimi seçecektir” dedi.

Talisca İçin Her Yol Ada’ya Çıkıyor

Aykut Kocaman’ın Veda Ettiği Ortaya Çıktı