in ,

Gençlerbirliği, Gözünü Arda Güler’den Gelecek Paraya Dikti

Yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle transfer yasağı bulunan TFF 1. Lig ekibi Gençlerbirliği, çözüm yolları ararken, altyapıdan yetişip 2019 yılında 400 bin TL karşılığından Fenerbahçe’ye transfer olan Arda Güler’in bir sonraki satışından gelecek yüzde 20’lik payı bir an önce tahsil etmenin yollarını arıyor.

Kırmızı siyahlı kulüp yöneticilerinin, kaynak bulmak ve ekonomik çıkmazı aşmak için Fenerbahçe ile temasa geçtiği ve yüzde 20’lik payın hemen ödenmesi için öneri götürdüğü, Fenerbahçe’nin ise bu rakamın daha altında bir bedel ödeme teklifinde bulunduğu iddia edildi.

Fenerbahçe’nin Arda Güler ile yaptığı sözleşmenin detayları ise şöyle: 3 yıllık sözleşmenin ilk senesinde serbest kalma bedeli 20 milyon euro. İkinci yılında bu rakam 25 milyon euro’ya çıkıyor. Son sezonda ise 30 milyon euro oluyor.

Arda Güler’in kontratındaki maddeye göre genç futbolcunun bir sezonda en az 1500 dakika A Takım’da oynama zorunluluğu bulunuyor. Bu da 18 maça denk geliyor. Eğer Arda Güler bu süreden az forma giyerse sözleşmesinde bulunan özel madde devreye girecek ve o zaman 5 milyon euro’ya serbest kalacak.

Arda ve babası bunu sözleşmeye özel madde olarak koydurttular ve futbolcunun oynama garantisini yükselttiler. Eğer Arda Güler bu sürenin altında forma giyerse sözleşmede bulunan serbest kalma bedelleri ise bir anda devre dışı kalacak.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Lig 1 ve 2. Hafta Programında Değişiklik

Konyaspor ve Başakşehir’in Rakipleri Belli Oldu