in

Gençlerbirliği Yönetiminden Anıtkabir’e Ziyaret

Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı ve yönetim kurulu üyeleri Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu.

Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı, yönetim kurulu üyeleri, teknik ekip ve futbolcular Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir meydanından yürüyerek üzerinde “Gençlerbirliği Spor Kulübü” yazılı kırmızı-beyaz karanfillerden oluşan çelengi, mozoleye koyan Başkan Talip Çankırı ve yönetim kurulu üyeleri saygı duruşunda bulundu.

Anıtkabir merdivenlerinde toplu olarak hatıra fotoğrafı çektiren Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni yazan Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı şu ifadelerde bulundu:

“Sevgili Atamız… Kurduğun Cumhuriyet ile yaşıt olmanın gururunu her zaman yaşıyor, Cumhuriyetin ve başkentin takımı olmakla her zaman övünüyoruz. Senin İlkelerinden bir gün dahi vazgeçmeden, dün ve bugün olduğu gibi yarın da göstermiş olduğun yolda ilerlemeye devam edeceğiz. 100. yılımızda yürüdüğümüz bu yolda Türk futboluna sizin gösterdiğiniz hedefler doğrultusunda çevik ve ahlaklı gençleri kazandırmaya, altyapımızda eğitim verdiğimiz sporcularımızın bedensel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğimize huzurunuzda söz veriyoruz. Sizi özlüyor, şükran ve minnetle anıyoruz…”

ALTINORDU MAÇI HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Öte yandan Başkent’in Spor Toto 1. Lig’deki temsilcisi Gençlerbirliği, Altınordu’yla oynayacağı maçın hazırlıklarını Teknik Direktör Metin Diyadin yönetiminde devam ettirdi.
Günü tek antrenmanla tamamlayan kırmızı-karalı ekip, çalışmalara ısınma koşusu ve koordinasyon çalışmasıyla başladı. Daha sonra çabukluğa dayalı oyuna geçen futbolcular 5’e 2 top kapma oyunuyla çalışmaları sürdürdü. Antrenmanın ikinci bölümünde kanatlardan orta, şut ve gol organizasyonlarında bulunan başkent ekibinin oyuncuları yarı sahada oynanan çift kale maçla çalışmaları tamamladı.

CAMİA MORAL YEMEĞİNDE BULUŞTU

Sezonun ilk haftasında Altınordu’yla karşılaşacak olan başkentin Spor Toto 1. Lig’deki temsilcisi Gençlerbirliği, maç öncesi moral yemeğinde bir araya geldi.

Başkent ekibinde Kulüp Başkanı Talip Çankırı, yönetim kurulu üyeleri, futbolcular, teknik ekip ve destek ekibi, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) alanı içerisinde bulunan Kaşıbeyaz Restaurant’ta buluştu.

Yenilen akşam yemeğinde Kulüp Başkanı Talip Çankırı, futbolculara hitaben konuştu. Ligin en genç kadrolarından birine sahip olduklarını belirten Gençlerbirliği Başkanı Çankırı, “Sizlere sonuna kadar güveniyorum. Yönetimimizle birlikte gece gündüz demeden transfer tahtasını açmak için uğraş veriyoruz. Sizin aklınız sahada olsun sadece saha içerisine odaklanın onun haricinde başka bir şey düşünmeyin. Bizler üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz. Karda-kışta, yağmurda-çamurda daima sizlerin yanında olacağız ve Gençlerbirliği’ni eski güzel günlerine yeniden hep birlikte taşıyacağız” dedi.

Çok genç ve karakterli bir oyuncu grubuna sahip olduklarını söyleyen Teknik Direktör Metin Diyadin ise önceki sezon yapılan hataların tekrarlanmamasını umut ettiğini ve yönetimin bu işin üstesinden geleceğine inandığını belirtti.

Takım kaptanlarından Muhammed Bayır ve futbolculardan Aksel Aktaş da taraftarıyla, yönetimiyle, futbolcu ve çalışanıyla tüm camia bir araya gelirse başarının kendileri için çok uzakta olmadığına vurgu yaptı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği moral yemeği, Kaşıbeyaz Restaurant önünde çektirilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süper Lig ve TFF 1. Lig’de Haftanın Hakemleri

İşte Avrupa’daki Temsilcilerimizin Aldığı Sonuçlar