in

Gençlerbirliği’nde Muhalefet Kılıçları Çekti

Gençlerbirliği Kulübü başkan adayı Arda Çakmak, mayıs ayı içerisinde genel kurul yapılmazsa mahkemeye başvurulacağını, seçimi kazansa da kaybetse de kendisi de dahil son dönemdeki tüm yöneticiler hakkında savcılık araştırması isteyeceğini söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Arda Çakmak, ligden düştükleri için çok üzgün olduğunu belirterek, “Gençlerbirliği, 29 yıl sonra küme düştü. Tüm sorunları dillendirdik ama dinletemedik. Bu son bağıra bağıra geldi.” dedi.Özellikle yabancı futbolculara yapılan ödemeler ile menajerlere verilen paralara dikkati çeken Çakmak,şunları söyledi:

“Kasadaki para bitti. İlhan Cavcav’ın yaptıkları, 15 ayda yerin dibine girdi. Genel kurulu niye  yapmıyorlar veya erteliyorlar anlayamıyorum. Ertelemeye veya iptal etmeye çalışmak ne demek, kimse konuşmuyor.  17 Mayıs’a kadar bekleyeceğiz. Sonra mahkemeye başvuracağız. Genel kurul yapılsın, kazanayım veya kaybedeyim, Cumhuriyet Savcılığına gideceğim. Ben dahil herkesin maddi durumu aileleriyle birlikte incelensin. Kim bankalara gidip nakit paralar yatırmış? Kim banka kredilerini vadelerinden önce kapatmış? Kim ikinci, üçüncü derece akrabalarının üzerine gayrimenkul satın almış? Bunlar incelenmeli. Çünkü bu hesap birilerinden sorulmalı.”Çakmak, Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat’ın kendisiyle ilgili yaptığı açıklamalara da değinerek, “Özat, kendisi dışında herkesi suçladı. Aramızda geçen konuşmaları da çarpıttı. Yarın kendisine maddi ve manevi tazminat davaları açacağım. 3 senede 2 takımı küme düşüren birinden bahsediyoruz. Kendisi benim muhatabım değil, benim muhatabım Murat Cavcav’dır.” şeklinde konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara 19 Mayıs Stadyumu Bilmecesi

Ümit Özat Dönemi Bitti