in

GüldümGüldüm

Gençlerbirliği’nden Mansur Yavaş’a Ziyaret

Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti.

Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret ederek Gençlerbirliği forması takdim etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Gençlerbirliği Başkan Vekili Arif Ölmez ile Medya ve Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emine Toprak da hazır bulundu.

Gençlerbirliği yönetiminin gelecek için yapmış olduğu plan ve projeler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la paylaşılırken aynı zamanda 100 yıllık bir kulübe şehir olarak sahip çıkılması gerektiğine vurgu yapıldı.

Ziyaret sonunda Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a üzerinde adının ve soyadının yazılı olduğu Gençlerbirliği formasını takdim etti.

ÖNCELİK TRANSFER YASAĞINI KALDIRMAK

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Talip Çankırı, önceliklerinin transfer yasağını kaldırmak olduğunu dile getirdi.

Kulüp YouTube kanalına açıklamalarda bulunan Çankırı, şunları ifade etti.

“Şu an güncel problemimiz transfer tahtasının açılması. O konuyla ilgili olarak ilk günden itibaren gerekli girişimleri yaptım. Bu gerekli girişimleri zaten web sitemizde yayınlayacağım. Az önce futbolcu arkadaşlarımızla da görüştüm. Bir hafta, 10 gün içinde bu tahtayı açmayı hedefimize koymuşuz ve açacağımıza inanıyoruz. Yapacağımız takviyelerle hedefimiz tabii ki Süper Lig ama hiçbir zaman biz boyutumuzu aşan, kulübü daha çok borçlandırıp batağa götürecek, pahalı işlere, pahalı transferlere girmeyi arzu etmiyoruz ve düşünmüyoruz. Bildiğiniz üzere kongremizi tamamladık. Sağ olsun Arda Çakmak kardeşim de benim gibi pozitif bakan bir insan. Karşılıklı bir demokratik yarış oldu. Bu saatte artık hepimiz aynı taraftayız. Gençlerbirliği ve Gençlerbirliği’nin başarısı bizim için birincil önceliktir. Şu saatten sonra sen, ben yok, biz varız. Gençlerbirliği her yerde söylüyorum bizim üst kimliğimizdir. Biz kendi içimizde ne yaparsak yapalım Gençlerbirliği’nin çatısı altında Gençlerbirliği için mücadele etmeliyiz. 100. yılda hedefimiz takımımızı üst yerlere taşımak. Gençlerbirliği bulunduğu yeri hak etmiyor. ”

ANTRENMAN SONRASI TATLI İKRAMI

Spor Toto 1. Lig’in 1. haftasında Cumartesi günü Altınordu takımını ağırlayacak olan Gençlerbirliği bu maçın hazırlıklarını İlhan Cavcav Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla devam ettirdi. Teknik Direktör Metin Diyadin yönetimindeki antrenmana oyuncular ısınma koşusuyla başladı. Koordinasyon ağırlıklı çalışmayla devam eden antrenmanda daha sonra saha kenarına kurulu istasyonlarda kuvvet çalışmasına geçildi. Gruplar halinde yapılan taktik ağırlıklı çalışma ve sonrasında oynanan çift kale maçla günün tek antrenmanı son buldu.

Kulüp Başkanı Talip Çankırı ve yönetim kurulu üyelerinin de saha kenarından takip ettiği antrenman bitiminde tatlı ikramında bulunuldu. Başkan Talip Çankırı, futbolcularla kısa sohbet ettikten sonra “ağzımızın tadı bozulmasın temennisiyle” Teknik Direktör Metin Diyadin ve takım kaptanlarından Muhammed Bayır’a tatlı servis etti.

ANGİAD’TAN HAYIRLI OLSUN ZiYARETİ

ANGİAD Yönetimi Kurulu Başkanı Ertuğrul Onat ve yönetim kurulu üyeleri, Gençlerbirliği’ne ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunarak destek mesajı verdi.

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Onat ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Gençlerbirliği’ne ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Yönetim binasında gerçekleştirilen ziyarette Gençlerbirliği Genel Sekreteri Sezgin Özkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Sungur ve Ahmet Can Bölünmez de yer aldı.

Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı ve yeni yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini ileten ANGİAD Başkanı Ertuğrul Onat, iş dünyasının kulüplere yaklaşımıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak Gençlerbirliği’ne her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. ANGİAD Başkanı Onat sözlerine şu şekilde devam etti; “Biz ANGİAD olarak Ankara’nın kendi değerlerine sahip çıkmalıyız ki geleceğimize en doğru yatırımı yapmış olalım. Bu bağlamda Ankara’da bulunan tüm iş dünyasını da Gençlerbirliği’ne desteğe davet ediyorum. Ankara’mızın en kıymetli kulüplerinden biri olan Gençlerbirliği Spor Kulübüne sportif etkinlikler ve organizasyonlar başta olmak üzere her türlü desteği vererek hem kulübe hem de Ankara halkına ve gençlerine fayda sağlamak istiyoruz”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı ise, “Yönetimimle birlikte geldiğimiz günden bu yana Gençlerbirliği için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Gençlerbirliği’nin kendi ayakları üzerinde durması için ileriye dönük 3 ile 5 yıllık hedefler koyduk. İlk etapta belki desteklerle ayakta duracağız ama sonraki dönemde kendi kendine yeten bir Gençlerbirliği oluşturmayı amaçlıyoruz. Gençlerbirliği şu şehrin ve Türk futbolunun en önemli değerlerinden birisidir. Bu değere sahip çıkmak gerekir” ifadesinde bulundu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

21 Yabancı Uygulaması Söz Konusu Değildir

Yurtdışında Forma Giyen En Değerli 20 Türk Futbolcu