in

BeğendimBeğendim HarikaHarika ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Gençlerbirliği’ni Bu Sene Ligde Tutacağız

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

HABER: AHMET TEMÜRTÜRKAN Göreve yeni başlayan Gençlerbirliği antrenörü Mustafa Dalcı, gelecek için umut verdi. Dalcı, “ İnşallah Gençlerbirliği’ni bu sene ligde tutacağız” dedi.

Spor Toto 1.Lig’de hafta başında Altay deplasmanına çıkacak olan Gençlerbirliği hazırlıklarına bugün İlhan Cavcav Tesislerinde takımın başına getirilen yeni hocaları Mustafa Dalcı ve ekibi denetiminde devam etti.

Antrenman arasında gazetecilere açıklamalarda bulunan yeni teknik direktör Mustafa Dalcı, geleceğe umutla baktıklarını belirterek, “İnşallah Gençlerbirliği’ni bu sene Lig’de tutacağız” diye konuştu.

Gençlerbirliği’nin kültürü ve geleneği olduğunu ifade eden Dalcı, şunları söyledi:

“ Takımın bulunduğu durum ortada. Bir an önce bu durumdan kurtulmalı. Şu anda ivedilikle yönetim, ekibim ve oyuncularla birlikte gereken önlemleri alacağız.

Mevcut kadroyla önümüzdeki maçlarda başarılı olacağımıza inanıyorum. Kalan 6 maçta maksimum alacağımız puanları alacağız. Bu bizim için çok önemli. Bu zor mu zor, ama zor da güzeldir. Bundan sonra ikinci yarıda da en az 10 maçı kazanmamız gerek. İnşallah Gençlerbirliği’ni bu sene Lig’de tutacağız.”

Transfer tahtasının açılmasıyla yeni oyuncuların alınabileceğini da ifade eden Dalcı, “ Gençlerbirliği dinamik tempolu gençlerden oluşan bir takım. Biz kompakt bir takım yapmaya çalışacağız. Oyuncular bizi, biz onları tanımaya çalışıyoruz. Onlarla doğru işleri başaracağız. Eksik bölgelerimiz var, doğru ama her takımda var” dedi.

Transferde gelecek yeni oyuncuların direk oyuna katkı sağlaması gerektiğini de vurgulayan Dalcı, olası transfer edilecek isimleri de belirlediklerini anlattı.

Takım kaptanı Muhammed Bayır da yaptığı değerlendirmede, uzun zamandır devam eden mağlubiyet serisinin moral bozduğunu ancak yeni gelen antrenör Mustafa Dalcı ile birlikte puanlar alacaklarına ve bu kötü havayı dağıtacaklarını söyledi.

Takımın forvet oyuncularından Barış Alıcı da gazetecilere yaptığı açıklamada, son iki haftada iyi mücadele verdiklerini, ancak puan alamadıklarını, yeni gelen antrenör Mustafa Dalcı ile bu duruma son verebileceklerini belirtti.

Alıcı, transfer tahtası açıldığında gelebilecek yeni oyuncularla takımın daha iyi yerlere çıkacağını da kaydetti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği’nin Net Borcu 200 Milyon TL

PFDK’nın Ankaragücü’ne Verdiği Ceza Belli Oldu