in

Gençlerbirliği’nin Efsane Golcüsü Asım Gündüz’den Mesaj Var

HABER VE FOTOĞRAF: KAMİL ANAHAR

Başkent’in köklü kulüplerinden Gençlerbirliği’nin efsane oyuncularından Zapo lakaplı Asım Gündüz, kırmızı siyahlı ekibin kesinlikle ligde kalacağına inandığını ifade etti.

Doğma büyüme Ankaralı olduğunu belirten Asım Gündüz, ‘’ Babam-annem ve iki sülale de Trabzonlu olup, babam Yenicuma, annem Kuzgundereli’dir. Futbola 1969 yılında Amatör lig ekiplerinden Kayaşspor’da lisanslı olarak başladım.  1971 yılında 16 yaşımda Gençlerbirliği genç takımına geldim. 1972 yılında A takıma çıktım ve direkt oynadım’’ dedi.

Asım Gündüz, ‘’1976-1977 sezonunda başkanım İlhan  Cavcav idi.  O iyi bir başkandı herkes biliyor anlatmaya gerek yok. Futbolcu olmasam ne olurdum onu bilemiyorum. Türk futbolu iyi yönetilirse iyi olur. Yetenekli Türk futbolcularının bulunması gerekiyor. Golcüler yetenek çalışma ve gol atma hırsına sahip oyunculardı’’ değerlendirmesinde bulundu.

Asım Gündüz, Gençlerbirliği’nin ligde kalacağını dile getirerek, ‘’Gençlerbirliği’nin ligde kalacağına inancım tam. Camiadan arkadaşlarla görüşüyoruz gereken mesajları veriyoruz.” diye konuştu.

Asım Gündüz, Zapo lakabını rahmetli takım arkadaşı Mehmet Bulduk’un, Çek atlet Emily Zatopek’ten esinlenerek kullandığını ve sonra herkesin ”Zapo” demeye başladığını kaydetti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fenerbahçe Ricardo Rodriguez’i İkna Etti

Merih Demiral’ın Peşini Bırakmıyorlar