in

GENÇLERBİRLİĞİ TEKNİK DİREKTÖRÜ ÖZAT’TAN AÇIKLAMA

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, bir gazeteye verdiği röportaj sonrasında kamuoyunda oluşan tepkilere karşılık olarak bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, Ümit Özat’ın  16 Temmuz tarihinde Fanatik gazetesinde yayınlanan röportajı sonrasında gerek ülke futbol kamuoyu gerekse Ankara futbol kamuoyunda farklı şekilde ön plana çıkarılan konularla ilgili şu görüşleri ifade ettiği bildirildi:

“Bizler camialarla bütünleşmiş isimleriz. Sadece kendim için söylemiyorum. Galatasaray ile bütünleşmiş başka isimleri ele alalım. Hagi gibi, Okan Buruk gibi, Bülent Korkmaz gibi isimleri Fenerbahçe’nin başında teknik direktör olarak düşünebiliyor musunuz? Bu profesyonel hayat, olmayacak diye bir kaide yok. Sorulan soru üzerine; ben sadece bu durumun imkansıza yakınlığına vurgu yapmak istedim. Yoksa amacım yüzyıllık herhangi bir camiayı küçük düşürmek elbette olamaz. Söylemek istediğim apaçık ortadayken buradan polemik konusu yaratmak sadece art niyetli kişilerin yapabileceği bir şey.

Özellikle futbolun içindeki insanların bu oyunun her ferdine her camiasına saygılı olmayı düstur edinmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda en ufak bir art niyetimin olmadığını Ümit Özat’ı tanıyanlar zaten biliyor.

Bir diğer konu ise stat. Stat problemi ortaya çıktığından beri, futbolcularla, yönetimle, camiayla sürekli fikir alışverişindeyiz. Taraftarımızla da sürekli konuşuyoruz. Bize bırakılan seçenek Eskişehir gibi duruyor ilk günden beri. Tersi yönde çabalarımız, açıklamalarımız olsa da eldeki veriler bu yönde. Hangi teknik adam kulübünün duayen başkanının isminin verildiği sezonu başka bir şehir ya da statta oynamak ister?

Aynı röportajda 19 Mayıs Stadı ile ilgili görüşlerim apaçık ortadayken haberlerini daha çok kişiye ulaştırmak adına doğruyu eğip bükerek başlıklar çıkarmak ne kadar doğru. Röportajın yayınlandığı gazetede bu konudaki düşüncelerim harfiyen yazıyorken, başka yerlerde farklı, art niyetli başlıklar ve anlamlar içerecek şekilde kullanılmasını doğru bulmuyorum.

Bu mantık en başta kendi okuyucunu kandırmak üzerine kurulmuş bir mantık.

İlhan Cavcav Sezonunda Gençlerbirliği, 19 Mayıs Stadı’nda, İlhan Cavcav’ın her zaman maçlarını takip ettiği yerde oynamalı diyorum.

Eğer ki son çare Eskişehir olacaksa , bunu isteyen tek kişi ben değilim. Kararlar ortak bir şekilde kulüp menfaatleri gereği alınır. Hoca ve futbolcular bir fikir birliği içindeyse, bu karara saygı duyulmalı. Bu konuda bizleri eleştirenlerin eğer yeni bir fikri, yeni bir projesi ya da bizi bu sıkıntıdan kurtaracak bir çözümü varsa ellerinden geleni yapabilirler. Gençlerbirliği, Ankara’nın takımıysa onlar da bu çözümün bir parçası olabilirler. Eleştirmek en kolay yol.”

GUIDILIYE KAMPA KATILDI

Transfer çalışmalarını sürdüren Gençlerbirliği son olarak Nancy forması giyen orta saha oyuncusu Dialo Guidileye ile anlaştı. 2 yıllık sözleşme imzalanan 27 yaşındaki oyuncu, bugün Hollanda kampına katılarak çalışmalara başladı. Moritanyalı oyuncu daha önce Troyes, Stade Brest29, Chateauroux, AEL Limassol ve son olarak Nancy forması giydi. 4 kez Fransa U20 Milli Takımı’nın formasını giyen oyuncu, 15 kez de Moritanya A Milli Takımı forması giydi. Diallo, geçtiğimiz yıl kupa ve lig olmak üzere 30 kez Nancy formasını giydi.

NEŞELİ ANTRENMAN

Hollanda kampında yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Gençlerbirliği, hafif tempo antrenman ile sabah bölümünü tamamladı.

Antrenmana koşu çalışmasıyla ve ısınma hareketleriyle başlayan futbolcular daha sonra ayak tenisi oynadı. Neşeli geçen antrenmanda oyuncular aldıkları sayılar sonrası büyük sevinçler yaşarken, oyunlarda rekabet hiç eksik olmadı.

Yaklaşık bir saat süren antrenman son olarak yapılan çıkış çalışmasıyla son buldu.

Bugün yapılan antrenmana, dünkü antrenmanı geçirdikleri sakatlık nedeniyle tamamlayamayan Luccas Claro ve Siarhei Palitsevich katılmadı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BEŞİKTAŞ ÇİN’E GİTTİ

ANKARAGÜCÜ SERCAN KAYA İLE SÖZLEŞME İMZALADI