in

Gökçek’e onursal başkanlık teklifi / METİNER ERDEM

Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e onursal başkanlık teklif etti.

METİNER ERDEM

Yiğiner, Beştepe’de sezon açılışı dolayısıyla düzenlenen törenin ardından, basın mensuplarına son günlerde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurunda Ankaragücü’ne destek sözü verdiğini anımsatan Yiğiner, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki iftarda verilen sözün üzerinden 10 günü aşkın süre geçmesine karşın henüz Büyükşehir Belediyesi’nden bu konuda bir adım atılmadı. Sayın Gökçek’in bu sözünün arkasında duracağına yürekten inanıyoruz. Ancak, yardım yapılacaksa Erzurum kampından önce yapılmalı ki, transfer yasağını kaldıralım, sezon öncesi hazırlıklara yeni transferler de katılsın. Yeni transferler sezon öncesi kapma katılmazsa verim almamız zorlaşır. Önümüzdeki hafta içinde umarım Melih Bey söz verdiği adımları atar. Biz kendisinden Ankaragücü camiasına abilik yapmasını istiyoruz. Gelsin kulübün onursal başkanı olsun. Camia olarak kenetlenelim, bu kulübü Süper Lig’e taşıyalım”

KAMPANYALARDA HÜSRAN

Yiğiner, kulübün maddi sorunlarının çözümü için başlatılan SMS kampanyasında 10 binde kaldıklarını, Passolig’e de henüz 2 bin başvuru olduğunu söyledi.

100 bin SMS ve 50 bin Passolig başvurusu beklediklerini kaydeden Yiğiner, “Ankaragücü taraftarı da elini taşın altına koymalı. Bu rakamlar bize yakışmıyor” dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKARAGÜCÜ FENERBAHÇE'DEN KALECİ ALDI

Ankaragücü, Altınordu’dan Arif ve Yusuf’a İmza Attırdı