in ,

Gözler Kadıköy’e Çevrildi

Futbol tarihimizin en sıradışı günlerinden biri yaşanacak bugün.

19 Nisan’da oynanan ve yarıda kalan Türkiye Kupası yarı final rövanş karşılaşmasında büyük bir ihtimalle sahada tek takım olacak.

Ziraat Türkiye Kupası rövanşında Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ve 57. dakikada yarıda kalan karşılaşmayla ilgili olarak TFF kaldığı yerden devam kararı vermiş, siyah beyazlılar ise bu sonucu kabul etmeyeceklerini öne sürerek sahaya çıkmayacaklarını açıklamıştı.

Kararını Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildiren Beşiktaş’ın Tahkim Kurulu’na yaptığı itiraz da reddelmişti.

Bu gelişmeler sonrasında, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kaldığı yerden oynanmasına karar verdiği karşılaşmaya her ne kadar Beşiktaş çıkmayacağını açıklasa da Fenerbahçe, statü gereği, sahaya gelip, karşılaşmaya tekrar atanan hakem Mete Kalkavan ile birlikte 15. dakika bekleyecek.

Sonra Beşiktaş’ın sahaya çıkmaması gerekçesiyle derbi bir kez daha tatil edilecek. Federasyon bu kez maçı hükmen 3-0 Fenerbahçe lehine tescil edecek.

FiNAL 9 MAYIS’TA DiYARBAKIR’DA

Fenerbahçe, Beşiktaş’ın bugün sahaya çıkmaması durumunda 2-2’nin rövanşında rakibini hükmen 3-0 mağlup etmiş olacak. Sarı lacivertliler, 9 Mayıs’ta Diyarbakır’da oynanacak finalde TM Akhisarspor ile karşı karşıya gelecek..

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Roma Kazandı, Liverpool Finale Kaldı

Fenerbahçe Ulu Önder Atatürk’ün Huzurunda