in

Göztepe-Altay Maçında Kalecinin Sırtında Sopa Kırdılar

Spor Toto 1. Lig’de Göztepe – Altay karşılaşmasında olay çıktı. Sahaya giren bir taraftar, elindeki sopayla Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e vurdu.

Karşılaşmaya taraftarlar büyük ilgi gösterirken, 20. dakika oynanırken olaylar çıktı.

Altay tribünlerinden Göztepeli taraftarlara işaret fişeği atılmasının ardından Göztepe tribününde bazı taraftarlar feci şekilde yaralandı.

Bunun üzerine maç durdu ve sahaya 2 ambulans girdi. Bu sırada sahaya inen bir taraftar korner bayrağı direğiyle Altay kalecisi Ozan’a saldırdı. Korner bayrağını alan ve ambulansın yanında bulunan Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e saldıran kişi, birkaç darbe sonrası görevliler tarafından etkisiz hale getirildi. Aldığı darbeler sonrasında yaralanan Ozan yerde kalırken ambulansla hastaneye kaldırıldı. Güvenlik güçleri sahaya girerek olaylara müdahale etti.

Saldırının ardından her iki takım oyuncuları ve hakemler soyunma odalarına gitti.

Yaklaşık 35 dakikalık bekleyişin ardından karşılaşmanın tatil edildiği açıklandı.

İKİ AMBULANS ŞOFÖRÜ GÖZALTINDA

Göztepe ve Altay’ın maçının çıkan olaylar nedeniyle tatil edilmesinin ardından İzmir Valiliği tarafından konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Göztepe ile Altay arasında dün oynanan Spor Toto 1. Lig müsabakasıyla ilgili şu bilgiler verildi:

Maçın 19. dakikasında misafir tribününün bulunduğu kısımdan, işaret fişeği diye tabir edilen yanıcı madde Göztepe taraftarlarına fırlatılmıştır. Fişek Göztepe taraftarı Mehmet Çakır’a isabet etmiş ve yaralanmasına neden olmuş, Çakır hastaneye intikal ettirilerek tedavi altına alınmıştır.

Kamera tespit çalışmalarından, misafir takım tribününde sis diye tabir edilen yanıcı maddelerin yakıldığı belirlenmiş ve sisin yoğun olduğu yerdeki taraftarlar tespit edilerek emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alınmıştır.

Soruşturma neticesinde, sis ve işaret fişeğini, statta görevli özel ambulans şirketi şoförlerinin stat tuvaletine bıraktığı ve oradan taraftara dağıtım yapıldığı anlaşılmıştır.

Kamera tespit çalışmalarında da ambulans şoförlerinin, 16.34’te iki sırt çantasıyla misafir tribününün bulunduğu tuvaletlere girdiği ve akabinde yoğun telefon görüşmeleri yaptıkları görülmüştür. Sırt çantalarını misafir tribünü tuvaletlerine sokan özel ambulans şirketi görevlisi A.G. ve H.K. isimli şahıslar gözaltına alınmıştır.

Valilik açıklamasında ayrıca, tribünde ise suç unsuru malzemeleri kullanan D.D., E.Y ve K.E.’nin organize şekilde suçu gerçekleştirdiği anlaşılmış olup, olayla ilgili toplam 21 şahıs yakalanarak haklarında gerekli adli işlemlerin başlatıldığı belirtildi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Profesyonel Futbol Liglerinin Tek Yenilmeyeni Çankaya FK

Aaaa Gençlerbirliği’nin Hala Yenilecek Parası Varmış…