in

Göztepe Maçı Yeni Başlangıç

Ankaragücü Teknik Direktörü Fuat Çapa, Süper Lig’de 8 haftanın geride kaldığını, ancak ilk kez Antalya’da tam kadro çalışma şansını yakaladıklarını söyledi.

Milli maçlar nedeniyle verilen arayı Antalya’da kamp yaparak değerlendirdiklerini ifade eden Fuat Çapa, bu kampın ardından daha iyi bir oyun sergileyeceklerine inandığını belirterek, “Lige istediğimiz gibi bir başlangıç olmadı. Bir haftayı maç oynamadan geçmemiz, sonra milli takım arası olması, sonrasında da Hatayspor’un üzücü bir dönem geçirmesi ve pozitif vakaların yaşanması nedeniyle iki ileri, bir geri oldu. Ligde 8 hafta oynansa da biz ilk kez takım olarak çalışma fırsatı bulduk, bu anlamda çok şanslıyız. Bu süreçten sonra daha iyi bir oyun sergileyeceğimize eminim” diye konuştu.

Ankaragücü camiasının beklentilerini bildiğini kaydeden Fuat Çapa şunları söyledi:

“Hangi camiada görev yaptığımızı da çok iyi biliyoruz. Beklentilerin ne olduğunu da biliyoruz. Ankaragücü camiası çok büyük bir camia. Ankaragücü son yıllarda olduğu gibi sezon sonuna yüreği ağzında girmek istemiyor. Umarım sakatlık ve koronavirüste pozitif vaka olmaz. Süreci çok iyi değerlendireceğimize eminim. Ankaragücü hedefler doğrultusunda kurulan bir takım. Herkes en iyisini bekler, bu bir gerçek. Orta sıralar gerçekçi bir hedef olur, daha üst sıralar için ise oyuncu grubunun gelişmesine ihtiyaç var. Yaş ortalaması 22.6 olan bir oyuncu grubundan bahsediyoruz. Türkiye’yi çok iyi bilmeyen oyuncu grubuna sahibiz. Bu da geçmiş maçlarda bize pahalıya mal oldu. Artık geriye değil önümüze bakmalıyız. Burada uyum sürecini iyi bir şekilde geçirerek Göztepe maçına hazırlanıp 3 puanla tanışmak istiyoruz. Buradaki oyuncu grubunun ve hedefin sonu güzel olacak. Kimsenin endişesi olmasın. Doğru başlayamadık, bu bir gerçek. İstediğimiz gibi başlayamadık ve durumun farkındayız. Önümüze bakarak, neler yapabileceğimizi ortaya koyarak, alacağımız sonuçlarla camiamızı rahatlatıp hem de özgüvenimizi artırmamız gerekiyor.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Tandoğan Tesisleri Yenileniyor

Fenerbahçe Öznur Kablo’da 18 Koronavirüs Vakası