in

Göztepe’nin Yabancı Şirkete Devriyle İlgili Açıklama

Göztepe’nin eski başkanı ve hissedarı Mehmet Sepil, kulübün Sports Republic şirketine devir süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yatırımcı olmak isteyen Türk yatırımcılar da vardı. Hatta onların teklifleri finansal olarak daha cazipti” dedi.

Devir sürecinde yabancı olarak sadece Sports Rebuplic şirketinin teklifi olduğunu belirten Mehmet Sepil, neden Rasmus Ankersen’e teklif götürdüğünü şöyle açıkladı:

“Yatırımcı olmak isteyen Türk yatırımcılar da vardı. Hatta onların teklifleri finansal olarak daha cazipti. Ancak burada benim en önemli kriterim Göztepe’nin doğru yönetilecek bir şekilde bu ortaklığı kurmasıydı. Sports Republic ile anlaşmasaydık kulüpte hissedar olarak kalmayı istemiyordum. Ama Sports Republic benim hissedar olarak kalmamı istedi. Bu anlaşmada Sports Republic, Göztepe kulübünün mevcut ortaklarına bir ödeme yapmıyor. Kendileri Göztepe kulübüne sermaye katılımı yaparak, Göztepe için daha rahat hareket edebileceğimiz bir Göztepe oluşturmak şeklinde anlaşma yaptık. Bunun için de yüzde 70’ini Sports Rebuplic devralacak. Sports Republic’in çok önemli bir geçmiş performansı var. Son 10 yıl içerisinde yaptıkları belli. Göztepe’de nasıl bir politika olacağını tahmin etmek için Midtjylland örneğine bakmak gerekiyor. Midtjylland gibi bir takımı şampiyonluğa oynayan, Avrupa’ya katılan bir kulüp haline getirdi. Bu kulübü nasıl bu duruma getirdilerse aynı politikayla Göztepe’ye de bunu yapacaklarını düşünüyoruz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ronaldo’ya Eşi Benzeri Görülmemiş Teklif

Willian Arao Fenerbahçe’de