in

GULİYEV'İN ŞAMPİYONLUĞU AZİZ YILDIRIM'I AĞLATTI

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Atletizm Şubesi’nin sporcularından Ramil Guliyev’in, Londra’da yapılan IAAF Dünya Şampiyonası’nda, 200 metre finalinde şampiyon olarak, bir Dünya Şampiyonasında Türkiye’ye altın maadalya kazandıran ilk atlet olmasının kendisini çok gururlandırdığını söyledi.

Yarışın ardından FB TV canlı yayınına bağlanan Yıldırım, “Bu akşam ağlayacak gibiyim. Çok gururluyum. Böyle bir çocuğumuzun Dünya Şampiyonu olmasından dolayı gururluyum. İnşallah diğer sporcularımız da bunları başarır” dedi.

Konuşmasının sonunda oldukça duygulanan ve gözyaşlarını tutamayan Yıldırım şunları söyledi:

“İyi akşamlar Gürsel Bey’i de tebrik ediyorum. Fenerbahçe Camiasına, Türkiye’ye hayırlı olsun diyorum. Bu geceki Ramil’in başarısı, basketbolda Avrupa Şampiyonu olan takımımızın başarısı ile eşdeğerdedir, hatta ondan daha da üsttedir. Çünkü burada bireysel bir mücadele olmaktadır. O takım sporuydu, burada bireysel bir mücadele vardır. Her şey olabilir orada, onun için.

Ramil’in buraya gelişinde Fikret Çetinkaya’nın büyük emekleri vardır, Gürsel Bey’in emekleri vardır. Ama bunun yanında da Spor Bakanlığı’nın, Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’ın da çok büyük katkıları olmuştur. Çünkü Azerbaycan’dan buraya gelip Türk vatandaşı olurken, uzun bir sürece dayanan çalışmalar yapılmıştır. Buradan Azeri Devletine da teşekkür etmek lazımdır. Kendisi de bugün 2 devlet tek milletin çocuğu olarak koşmuştur. Bizi gururlandırmıştır.

Dünyada ilk kez, atletizmde 200 metrede hem Türkiye’nin hem Fenerbahçe’nin adını duyurmuştur. Tüm Dünya televizyonlarında Ramil, bu koşusuyla Türkiye’nin atletizmde de var olduğunu göstermiş, ispatlamıştır. Ama 15 yıldır söylediğimiz gibi, bizim amatör şubelerde ihtiyaçlarımız vardır. En büyük ihtiyaçlar da maddi anlamdadır. Bu insanları desteklemek lazım ki bu başarılar gelsin. Çünkü çok çocuğumuz var. Bugün Dünya Şampiyonasında Eda Tuğsuz kızımız cirit atmada 5. oldu, Özkan Baltacı çekiçte finalde, Salih Korkmaz pazar günü yürüyüşte yarışacak. Bundan önce Mizgin Ay kızımız, yıldızlarda 100 metrede Dünya Şampiyonu oldu.

Ramil’in zaten buraya gelirken yapmış olduğu, 100 metrede 10 saniyenin altına inen 3. beyaz atlet olma özelliği vardı; 9.97 koşarak. Zaten buraya geleceğini hepimiz biliyorduk, bekliyorduk. Şimdi ben buradan Ramil’i tebrik ediyorum.

Bu vesileyle de biz Atletizm Şubemize daha fazla önem verme mecburiyetindeyiz. Bu çocuğu da diğerlerine de hepsine, hak ettikleri derecede, maddi anlamda; ki manevi zaten yapıyoruz. maddi anlamda da kısıtlı olan şartları daha da ileriye götürerek, onlara bu yarışmalarda kazandıklarından daha fazlasını Fenerbahçe Spor Kulübü olarak vereceğiz. Bunu devletten de bekliyoruz; bu çocuklar için yapılmasını. Benim söylemek istediğim şu: Kazandıktan sonra bu sporculara hepimiz; kulüp olarak, devlet olarak hepimiz yapmalıyız. Ama bunların da hazırlanmaları için, buralara gelebilmeleri içi gerekli olan ekonomik şartları da onlara sağlamalıyız. Yani hem atletizm sahalarında, yemelerinde içmelerinde, sağlıklarında, aile geçimlerinde, bu hayat şartlarını onlara kazandırmalıyız ki; onlar da rahat çalışsınlar ve bu başarıları elde etsinler.

Ben bu akşam ağlayacak gibiydim. Çok gururluyum, böyle bir çocuğumuzun Dünya Şampiyonu olmasından dolayı gururluyum. İnşallah diğer sporcularımız da bunu başarırlar. “

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RAMİL GULİYEV’DEN TARİHİ BAŞARI

Süper Lig’in 60 Yıllık Hikayesi