in

GÜLNAZ USKUN'DAN BRONZ

Avrupa Gençler Şampiyonası’nın üçüncü gününde Gülnaz Uskun’dan bronz madalya geldi.

İtalya’nın Grosseto kentinde süren Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye’nin üçüncü madalyası Gülnaz Uskun’dan geldi. Gülnaz, 14 atletin yarıştığı 3000 metre su engelli finalinde 10:19.44’lük derecesiyle bronz madalyaya uzandı.

Yarışta Alman Lisa Oed, 10:00.79 ile en iyisini geliştirip altın madalya kazanırken, ikinci olan Belaruslu Tatsiana Shabanava da en iyi derecesini koştu. Gülnaz, yarışı üçüncü bitirerek şampiyonada Türkiye’ye üçüncü madalyayı getirdi.

Şampiyonada daha önce Meryem Bekmez 10,000 metre yürüyüşte, Sezgin Ataç da 10,000 metrede Avrupa gençler üçüncüsü olmuştu.

ALPEREN ÇILGIN FİNALİ DÖRDÜNCÜ BİTİRDİ

Şampiyonanın üçüncü gününde Alperen Acet’in de yer aldığı erkekler yüksek atlama finalinde ise uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir yarışma yaşandı. En iyi derecesi oaln 2.20’yi 2.22’ye taşıyan Alperen bir süre liderlikte gittiği yarışmada, rakiplerinin üst üste gelen inanılmaz atlayışlarıyla müsabakayı dördüncü tamamlayabildi.

Yarışmada 40 yıllık şampiyona rekorunu kıran Belaruslu Maksim Nedaskau 2.33 ile şampiyon olurken, en iyi derecesine 10 santimetre ekleyen Ukraynalı Dimitro Nikitin 2.28 ikinci, en iyisini 6 santimetre yükselten Britanya’dan Tom Gale ise 2.28 ile üçüncü oldu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİVASSPOR GAZİŞEHİR GAZİANTEP BERABERE: 1-1

GÖZTEPE PEYBERNES'İ TRANSFER ETTİ