in

BeğendimBeğendim

Hakem Sorunu Devam Ediyor

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, 1-1 tamamlanan Trabzonspor karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada maçın hakemi Mete Kalkavan’a yönelik, ”Hakem sorunu devam ediyor” dedi.

Hakemin ilk 15 dakika verdiği kararlardan dolayı tepki oluştuğunu ifade eden Başkan Faruk Koca, ”Hakem hataları oyuncular üzerinde psikolojik etki oluşturuyor. Hakemin ilk 15 dakika verdiği kararlardan dolayı maalesef tepki oluştu. Zannedersem o da kendi yaptığı hataları anlayarak ondan sonraki süreci daha iyi yönettiğini söylemek isterim. Hakemle ilgili aslında çok fazla konuşmak istemiyoruz çünkü yıllardır hakemlerle ilgili konuşuluyor ama bu hakem sorunu devam ediyor. Nihayetinde hep beraber ister Merkez Hakem Kurulu, ister federasyon, ister kulüpler olsun; bu hakem meselesini masaya yatırıp, hakem havuzunu çoğaltıp, hakemlerin daha az hata yapmasını sağlamalıyız” diye konuştu.

Faruk Koca, son dakikalarda yakaladıkları pozisyonu değerlendirebilseler sahadan galip ayrılabileceklerini belirterek, şunları söyledi:

”Son dakikalarda gol atabilirdik, galip gelebilirdik. Bütün amacımız bu araya galibiyetle girmekti.” diyen Koca, “Trabzonspor gibi geçen yıl şampiyonluğa oynamış bir takıma karşı oynamak, Süper Lig’e yeni çıkmış Ankaragücü’nün bu mücadelesinden dolayı 1-1’lik skor, bence iki takım için de hak edilmiş bir sonuçtu. Geleceği düşüneceğiz, 45 günlük arayı iyi değerlendirmeye çalışacağız. En azından takımın kolektif bir bilince sahip olup böyle bir oyun sergilemesinden dolayı gelecek adına umut olduğunu belirtebilirim.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü-Trabzonspor Maçının En Çalışkanı Tolga Ciğerci

Ömer Erdoğan İnadından Vazgeçtikçe Ankaragücü Güzelleşiyor