in

Hakeme İtiraz İçin Yaklaşana Kart

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, 12 Haziran Cuma günü başlayacak Süper Lig karşılaşmalarında, hakeme itiraz için yaklaşan futbolcuya kart gösterileceğini söyledi.

Yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Zekeriya Alp, hakemleri fiziksel ve mental olarak hazırlamak için 5 kişilik bir ekip kurulduğunu ifade ederek, “Hakem arkadaşlarla telekonferans üzerinden görüşmeler yaptım. Onlardan her daim hazır olmalarını istedik. Gördüğüm kadarıyla bu arkadaşlarımız hazır haldeler. Kampa ilk, geçtiğimiz cuma günü girdik. Herkesin testi negatif çıktı. Hakemleri bu hafta erken açıkladık. Cuma günü görev alacak olan hakemler bugün tekrar teste girecek. Bu arkadaşlar test oluyorlar. Cuma günü görevi olup da kampta olmayan yardımcı hakemler ise kendi illerinde sağlık müdürlüklerine gidip testlerden geçecekler. Mevcut 43 hakemimiz var. Süper Lig ve 1. Lig maçlarını yönetiyor bu arkadaşlar. Bu hakemlerimizi kampa aldık. Öte yandan 2. Lig’de takip ettirdiğimiz bazı arkadaşlarımız var. Onlara da VAR’da görev veriyoruz bazen. Biz her sezon başı kamp geçiririz. Şimdi ilk defa 3 ay gibi bir zaman zarfında hakemler futboldan uzak kaldı. Futboldan uzak kalmak demek antrenmanlarını aksatmak demek değil. Biz ilk günden itibaren programlara başlamıştık. Tüm arkadaşlarımıza evde yapacakları çalışmalar ve evin dışında yapacakları çalışmaları anlattık” dedi.

İTİRAZ İÇİN YAKLAŞANA KART

MHK Başkanı Alp, itiraz için hakeme yaklaşana kart gösterileceğini kaydederek, “Hakeme itiraz için yaklaşan futbolcuya kart gösterilecek. Ama Almanya’da takip ettik gayet uygun şekilde davranıyor hem hakemler hem futbolcular. Umarım bizde de öyle olur.” ifadelerini kullandı.

5 HAKEMDE VİRÜS ÇIKTI

Alp, 5 hakemde koronavirüse rastlandığını dile getirerek, ”5 tane hakemde corona virüsü çıktı, onlar iyileşti. Zonguldak’tan bir hakem arkadaşımız eşiyle birlikte yakalandı, hastanede yattılar. Kocaeli’den bir hanım kızımız iyileşti, aldığı ilaçlardan dolayı alerji durumu olmuş, o da iyi. 7 bine yakın hakem var, gözlemciler var. Yaklaşık 9 bin kişilik kadroyuz.” diye konuştu.

Hak eden takımın şampiyon olmasını dilediğini ifade eden MHK Başkanı Alp, “Koronavirüs topyekûn futbolu etkiledi. 4 takım var şampiyonluğa oynayan, 7 takım küme düşmemeye oynuyor. Hakemlerimiz adaletli davransınlar, doğru karar versinler, hepsi bizim başımızın tacı olsunlar. Hak eden kazansın, hak eden şampiyon olsun, hak eden kümede kalsın” dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü, Bu kez de Milletvekillerini Ağırladı

TFF 2. ve 3. Lig Kulüplerinin Çoğunluğu Oynamak İstemiyor