in

HAKEMLER HEP TARTIŞILIYOR YA… ALT LİGLERDE NELER OLUYOR NELER

Türkiye Futbol Federasyonu, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta 7. haftada oynanan ve 2-2 biten Amed Sportif-Etimesgut Belediyespor maçının kural hatası yapıldığı gerekçesiyle tekrar edilmesini kararlaştırdı.

Karşılaşmayı yöneten Celal Bayraklı, iki kez sarı kart gösterdiği Caner Yılmaz’ı kırmızı kartla oyundan atmadığı konusunda Amed Sportif’in yaptığı itirazı görüşen TFF, Diyarbakır ekibini haklı bularak karşılaşmanın tekrarına karar verdi.

Futbol Federasyonu bugün kulüplere bir yazı yazıp maçın tekrar edileceğini açıkladı.

Maçın hangi tarihte tekrar oynatılacağı daha sonra belli olacak.

KARŞILAŞMADA NE OLMUŞTU ?

Maçın ilk yarısında 1-0 öne geçen Etimesgut Belediyespor, ikinci yarıda üstünlüğünü 2-0’la pekiştirse de 70 ve 80. dakikalarda ev sahibi Amed Sportif’in attığı iki gole engel olamamıştı.

Etimesgut Belediye Spor’da forma giyen Caner Yılmaz, 39’uncu ve 56’ncı dakikalarda sarı kart gördü. Maçın hakemi Celal Bayraklı’nın, deplasman ekibinden Caner Yılmaz’a iki sarı kart gösterdiği hâlde kırmızı kartla cezalandırmadığı ve bir kural hatasına sebep olduğu ortaya çıktı.

Ancak hata, TRT Kurdi’de yayınlanan “Bölge Futbolu Özel” programında fark edildi. Bunun üzerine Amedspor, maçın iptali için TFF’ye başvurdu. İtirazı görüşen TFF Yönetim Kurulu, maçın tekrar edilmesine karar verdi.

Tahkim Kurulu’ndan çıkan karar doğrultusunda maçın tekrarına, maçta sarı kart gören oyuncuların kartlarının geçerli olmasına, Caner Yılmaz’ın cezasını ise 10 günlük yasal itiraz süresi sonrası oynanacak ilk maçta çekmesine karar verildi.

 

KLASMAN DÜŞÜRÜLEBİLİR

1 Ekim’den bu yana MHK tarafından kendisine görev verilmeyen Hakem Celal Bayraklı’nın, maçtaki puanının hayli düşük verildiği; sene sonunda ise klasman düşürülmesinin olası olduğu iddia ediliyor. Celal Bayraklı bu sezon dört 2. Lig, bir de Türkiye Kupası’nda görev almış; 29 sarı kart çıkarmıştı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKARAGÜCÜ ADANA’DA TEKLEDİ

KAZANABİLECEĞİMİZ BİR MAÇTI