in

Hakemlere Operasyon Yapan MHK Üyeleri Gözlemci Olarak Görevde

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) başkanlığı döneminde dünyanın en önemli hakemleri arasında bulunan Cüneyt Çakır ve 11 hakemi görevden alan Ferhat Gündoğdu yönetiminde bulunan üyeler Süper Lig’in ilk haftasında gözlemci olarak görev aldı.

Ferhat Gündoğdu’nun MHK başkanlığı döneminde yönetim kurulunda, Yunus Yıldırım, Ahmet Şahin, Sebahattin Şahin, Hakan Sivriservi, Kamil Abitoğlu, Nihat Mızrak, Hikmet Öksüzoğlu ve Serdar Çakıroğlu görev almıştı.

Gündoğdu, Türkiye’nin en kariyerli hakemi olarak görülen Cüneyt Çakır, en önemli hakemlerden biri olan Fırat Aydınus ve tecrübeli hakemler Abdülkadir Bitigen, Alper Ulusoy, Bahattin Şimşek, Ali Palabıyık, Hüseyin Göçek, Mustafa Öğretmenoğlu, Tugay Kaan Numanoğlu, Suat Arslanboğa, Mert Güzenge, Burak Şeker’in hakemlik kariyerlerini sonlandırmış, Tahkim Kurulu bu isimleri görevlerine iade karar vermişti.

Ferhat Gündoğdu yönetiminde bulunan isimlerden Süper Lig’in 2022-2023 sezonun ilk haftasında gözlemci olarak görev yapacaklar ve görevlendirildikleri maçlar şöyle:

Yunus Yıldırım: Fenerbahçe-Ümraniyespor

Hikmet Öksüzoğlu: Antalyaspor Galatasaray

Hakan Sivriservi: Karagümrük-Alanyaspor

Kamil Abitoğlu: Beşiktaş-Kayserispor

Sebahattin Şahin: Giresunspor-Adana Demirspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gençlerbirliği Hazırlık Maçında Keçiörengücü ile Karşılaştı

Ankaragücü Konyaspor’u Bekliyor