in

Halkbank Hedefe Kilitlendi

Voleybol Efeler Ligi’nin son şampiyonu Halkbank, aynı mutluluğu bu sezonda da yaşamanın hesaplarını yapıyor. Bu yoldaki en önemli sınavlarından birini yarın (11 Nisan, Perşembe) Fenerbahçe karşısında, İstanbul’da verecek. Burhan Felek Voleybol Salonundaki maç saat 14:00’te başlayacak.

Playoff çeyrek finalinde Halkbank Ziraat Bankası’nı 2-0, Fenerbahçe de Maliye Piyango’yu 2-1’lik serilerle geçip isimlerini yarı finale yükselmişlerdi.

Seviyemizi yükselttik

Halkbank’ta Başantrenör Alberto Giulani kendileri için büyük önem arzeden maç öncesinde soruları yanıtladı.

Fenerbahçe ile karşılaşacağınız yarı final serisi başlıyor. Neler söylemek istersiniz?

Seri maçların ilki hep en önemlisi olur ve bu ilk maçı evde oynamak büyük avantajdır. Fenerbahçe evinde taraftarlarının da desteğiyle ilk zaferi almak için savaş verecektir. Kısaca bizi yenmek için motivasyonları çok yüksek olacak. Ayrıca, Malatya’da, Türkiye Kupasında aldıkları galibiyetin şans eseri olmadığını kanıtlamak adına ellerinden geleni yapacaklarından eminiz.

Fenerbahçe’nin sezon boyunca performansını değerlendirir misiniz?’

Halkbank ile anlaşmaya imza attıktan sonra benimle yapılan ilk röportajda da belirtmiştim; ‘Fenerbahçe takımı bizim en büyük rakibimiz olur’ diye. Çünkü bu sene Avrupa Kupalarında yer alamadılar ve şu anda bizden, Galatasaray ve Arkasspor’dan çok daha az yorgun durumdalar. Yarı finaldeki diğer üç takımdan yaklaşık 10 maç daha az oynadılar. Bu müsabakaların yolculuklarının yorgunlukları da var elbette. Ayrıca yeni transferleri Oliva Hidalgo’nun gelişiyle takım dengesini yakaladı. Oynadıkları maçların biri hariç hepsini kazandılar.

Ya sizin takımınız Halkbank?..

Sezonun son bölümlerinde, biraz da çok yoğun temponun etkisiyle yaşadığımız sakatlıklar nedeniyle, çeşitli dönemlerde bir çok oyuncumuzdan faydalanamadık. Şimdi büyük kısmı iyileşip aramıza döndü. Oyunda dengemizi kurmaya çalışıyoruz. Ziraat Bankası’na karşı çeyrek finalde seviyemizi yükselttik. Son günlerde yaptığımız antrenmanlarda istediğim takımı görmeye başladım. Hepimiz hedefimize kilitlendik.

ÖRNEK DAVRANIŞ

Elde ettiği başarılarla camiasının takdirini kazanan, altyapılara verdiği önemle sporun sağladığı sosyal faydayı çocuklara yansıtan Halkbank Spor Kulübü, bu anlamda bir adım daha attı.

Sporcular, teknik heyet ve kulüp çalışanları yürüme engelli bir öğrenciye tekerlekli sandalye hediye etti.

Süreç şöyle gelişti:

Halkbank Spor Kulübü Organizasyon Grubu toplantısında Antrenör Şaban Ergün, Şehit Mutlu Can Kılıç Orta Ortaokulunda, yürüme engelli, evde eğitim alan bir öğrencinin varlığından söz etti. Üstelik uygun bir sandalyeye sahip olamaması vücudunda başka problemler de yaratmıştı.

Grup refleks olarak bu öğrenciye bir tekerlekli sandalye alıp armağan etme fikrini geliştirdi.

Fikir takımlar ve çalışanlara açıklandığında gerekli meblağ hemen toparlandı. Bu arada tedarikçi firma ile görüşülüp sandalyenin kullanıcıya uygun bir şekle getirilmesi sağlandı.

Tekerlekli sandalyenin teslim edileceği günkü heyecan tarifsizdi.

Takımlar antrenmanda olduğundan, Kulüp Müdürü Ali Şenocak ve kulüp çalışanları ihtiyaç sahibi öğrenci Ecrin Sude Dumlu’nun evine konuk oldu. Sandalyeye oturduğunda Ecrin’nin mutluluğu görülmeye değerdi. Ecrin’in mutluluğu, armağan edilen Halkbank forma, tişört ve eşofmanı ile bir kat daha arttı. Okul yönetimi ve öğretmeninin hazırlattığı pasta mutlu günü taçlandırdı.

Bir kampanya başlatılsın

Kulüp Müdürü Ali Şenocak, “Ecrin, bundan böyle kulübümüzün kızı. Elimiz üzerinde olacak. Müsait olduğunda, Ankara’daki tüm maçlarımızda kendisini, ailesi ve okulunu misafir edeceğiz” dediğinde Ecrin’in gözleri parlıyordu.

Halkbank Erkek Takım Kaptanı Burutay Subaşı yoğun antrenman programı nedeniyle bu mutlu güne tanık olamadığı için üzüldüğünü belirterek, “Yaptıkları organizasyonla bu imkanı bize verenlere teşekkür ederim. Kulübümüz şahane bir tavır ortaya koydu. Bu türden sosyal faaliyetleri sürdürmek isteriz. Ancak bu yetmez! Bizim attığımız bu ilk adım, Türkiye’deki tüm voleybol takımları için bir örnek teşkil etsin. ‘Her ihtiyaç sahibine bir sandalye’ adıyla kampanya başlatılsın ve bu hareket çığ gibi büyüyerek devam etsin. Ben Türk Voleybol ailesine güveniyorum” diye konuştu.

Written by viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mustafa Kaplan, İsmail Kartal’ı Geçecek mi? / METİNER ERDEM

Gençlerbirliği'nde Yoğun Tempo