in

Halkbank Zirvede Tek Başına

Voleybol Efeler Ligi’nin 20.haftası, birinci Halkbank ve ikinci Arkas Spor’u karşı karşıya getirdi. Karşılaşmayı 3-1 kazanan Ankara temsilcisi normal lig etabını ilk sırada bitirmeyi garantiledi.

Maçın ilk setinde Halkbank atakta iyiydi, servis karşılamada çok aksadı. Arkas Spor 5’i doğrudan sayı olan çok etkili servisler kullandı. Bloklarını devreye sokan başkentliler uzayan seti 27-25 hanesine yazdırdı: 0-1.

İkinci sete iyi başlayan Halkbank, manşet hatalarını arttırarak sürdürünce, oyun ve skor üstünlüğü Arkas Spor’a geçti. Sorunlarını çözemeyen başkent ekibi 21 sayıda kalınca Arkas Spor eşitliği yakaladı: 1-1

Halkbank 10-5 öne geçtiği ana kadar üçüncü sette iyi servis kullandı, köşeler ve ortadan yüzdeli ataklar yaptı. Bu skorda gelen Arkas molasından sonra rakibine sadece 9 sayı şansı veren Halkbank seti 25-14 alarak 2-1 öne geçti.

Son sete ağırlığını koyan konuk Halkbank, setten 25-20, maçtan da 3-0 galip ayrılarak liderliğini perçinlemiş oldu.

Salon: Atatürk

Hakemler: Yavuz Akdemir, Arzu Emiroğlu

Arkas Spor: Yiğit Gülmezoğlu, Mert Matic, Murilo Radke, Robert Taht, Mustafa Koç, Adis Lagumdzija (Mert Burak, Paulo Bravo, Hasan Sıkar)

Halkbank ANKARA: Kemal Kayhan, Michele Baranowicz, Alen Sket, Faik Samed Güneş, Drazen Luburic, Efe Bayram (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Arslan Ekşi, Hakkı Çapkınoğlu, Guillaume Quesque)

Setler: 25-27, 25-21, 14-25, 20-25

Süre: 1.53 (31, 30, 24, 28)

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği’nden Kritik Galibiyet

Nefes Kesen Maçın Galibi Galatasaray